Перший ФОП з інвалідністю отримав компенсацію на облаштування свого робочого місця

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Раніше компенсацію могли отримати лише роботодавці

Державна служба зайнятості виплатила першу компенсацію на облаштування власного робочого місця для фізособи-підприємця з інвалідністю. Раніше гроші на облаштування робочого місця для людини з інвалідністю могли отримувати лише роботодавці для своїх працівників, але у березні Уряд розширив програму компенсацій.

Першим цією можливістю скористався підприємець з Київської області з ІІ групою інвалідності та статусом учасника бойових дій. Він закупив оргтехніку зі спеціальним програмним забезпеченням та джерело безперебійного живлення для свого бізнесу із встановлення сонячних панелей. 

ФОПи з інвалідністю можуть отримати від 80 до 120 тисяч гривень на облаштування робочого місця — зокрема на пандуси, підйомники або спеціальні меблі. 

За інформацією Міністерства економіки України

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
4408

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
16838

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
39822

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
23192

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді