Правомірність виплати допомоги двічі за календарний рік, якщо бюджетні роки будуть різні
Розпорядники бюджетних коштів беруть зобов’язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, які встановили в кошторисах. Вони також враховують зобов’язання за минулі роки.
Якщо учасник бюджетного процесу взяв зобов’язання без бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, їх не вважають бюджетними і не оплачують, оскільки це порушення БК.
Кошторис бюджетної установи складають раз на календарний рік. Тому й матеріальну допомогу виплачують раз на календарний рік.
За яким винятком можна надати матеріальну допомогу двічі на рік
Законодавство не визначає, чи можна надати матеріальну допомогу на оздоровлення двічі за робочий рік, але в різні бюджетні роки. Тому не варто цього робити, щоб під час перевірки орган контролю не вказав на порушення в частині нецільового використання бюджетних коштів.
Кадровик переживає з працівниками безліч подій з їхнього життя. Якщо працівник звернувся за допомогою на поховання члена сім’ї або, навпаки, родичі працівника прийшли з сумною звісткою, будьте готові оформити допомогу, надавши при цьому зразок заяви на матеріальну допомогу на поховання та роз’яснити особливості одержання такої допомоги
Основною умовою виплати матеріальної допомоги на оздоровлення працівнику є отримання ним щорічної основної відпустки чи її частини.
Для того, щоб отримати матеріальну допомогу на оздоровлення, потрібно оформити щорічну основну відпустку (або її частину). Матеріальна допомога на оздоровлення надається окремим категоріям працівників. Кому та як оформити матеріальну допомогу на оздоровлення, чи виплачувати таку допомогу під час воєнного стану? Відповідь на ці та інші запитання щодо надання матеріальної допомоги на оздоровлення знайдете у статті.
Надання матеріальної допомоги на оздоровлення на законодавчому рівні регламентовано тільки для підприємств, установ та організацій, які фінансують з бюджету. Недержавні підприємства можуть врегулювати це питання у колдоговорі.
Щоб підтримати працівників, роботодавець може надати разову нецільову благодійну допомогу (НБД) і не сплачувати податків. Зразки супровідних документів та особливості надання такої допомоги роз’яснюємо у статті