Для підтримки ветеранів та їхніх родин КМУ схвалив зміни до низки постанов

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Серед нововведень — е-посвідчення як основний документ ветерана, строки дії посвідчень осіб з інвалідністю та нові правила для оформлення документів за кордоном

КМУ інформує про комплексні зміни у нормативно-правових актах для кращого захисту ветеранів і їхніх родин.

Електронне посвідчення ветерана (далі — е-посвідчення) офіційно визнали основним документом, що підтверджує відповідний статус. Це нововведення поліпшує надання адміністративних послуг, пришвидшує доступ до соціальних гарантій та зменшує час на перевірку статусу. Тож працівник може надати е-посвідчення, щоб оформити додаткову оплачувану відпустку тривалістю 14 календарних днів.

Паперове посвідчення тепер оформлюють окремо — за бажанням громадян. Для цього особа або її представник подають заяву у довільній формі, фотокартки та витяг з Єдиного державного реєстру ветеранів війни (далі — Реєстр). А щоб отримати або відновити паперове посвідчення, зокрема у разі його втрати, пошкодження або зміни особистих даних, достатньо надати витяг з Єдиного державного реєстру ветеранів війни. Додатково підтверджувати статус не потрібно.

Уточнили строк дії посвідчень осіб з інвалідністю внаслідок війни. Якщо групу інвалідності внаслідок війни було встановлено з переглядом до 1 січня 2025 року, посвідчення залишається дійсним:

  • до 1 листопада 2025 року — для чоловіків віком від 25 до 60 років з ІІ або ІІІ групою інвалідності внаслідок війни; 
  • до 1 квітня 2026 року — для інших осіб з інвалідністю внаслідок війни, крім тих, кого неможливо направити на проведення оцінювання повсякденного функціонування особи.

Для осіб з інвалідністю внаслідок війни, у яких перегляд групи мав відбутися після 1 січня 2025 року, але вони не змогли пройти його вчасно — строк дії посвідчення продовжили до 1 липня 2025 року.

Також, змінами забезпечили безперервний соціальний захист для дітей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України. Врегулювали видачу посвідчень таким дітям до 14 років. Забезпечили безперервне користування усіма передбаченими законодавством пільгами у перехідний період, коли дитина досягає 14-річного віку та очікує на паспорт і посвідчення. Окрім того, врахували специфіку воєнного стану: якщо дитина з батьками перебуває за кордоном і не має змоги особисто звернутися по оформлення посвідчення, її право на пільги не припиняють.

За матеріалами КМУ 

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
5494

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
7255

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді