Чи можна не надати відпустку працівнику
Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води
Роботодавець може відмовити у наданні відпустки, якщо вона надається за угодою сторін.
Також у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити у будь-якій відпустці (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до трьох років), якщо працівник виконує роботи на об’єктах критичної інфраструктури згідно із ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».
Чи можна відмовити у щорічній відпустці під час воєнного стану
Протягом воєнного стану роботодавець може надавати працівнику відпустку без збереження зарплати без обмеження строку. Але оскільки така відпустка надається за угодою, роботодавець може відмовити працівнику.
Черговість надання відпусток визначають графіки, які затверджує роботодавець за погодженням з профспілкою. Конкретний час відпустки у межах графіку узгоджують працівник і роботодавець.
Поділ щорічної відпустки на частини будь-якої тривалості допускається на прохання працівника за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. Невикористану частину відпустки потрібно надати до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після його закінчення.
Таким чином, роботодавець може відмовити працівнику у наданні щорічної відпустки поза строками, визначеними графіком відпусток.
Роботодавець не може відмовитись надати обов'язкові відпустки працівникам, які не залучені до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.
За інформацією