Відповідь
Якщо обсервація не пов’язана із закордонним відрядженням працівника, жодних наказів видавати не потрібно. В перший робочий день після обсервації працівник має надати роботодавцю листок непрацездатності.
Припустімо, працівник у відпустціперебував за кордоном. Перетин кордону України особою, яка прибула з держави або є громадянином (підданим) держави із значним поширенням COVID-19 є підставою для обсервації(п. 7 постанови КМУ «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 20.05.2020 № 392; далі — Постанова № 392).
Роз'яснення провідного експерта:
Перебування осіб в обсерваторах, крім харчування, є безкоштовним (п. 7 Порядку проведення обов’язкової обсервації осіб, які здійснюють перетин державного кордону, затвердженого Постановою № 392).
На період перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я працівникам видають листок непрацездатності, який оплачують у розмірах і порядку, встановлених законодавством для осіб, визнаних тимчасово непрацездатними внаслідок захворювання (ч. 6 ст. 31 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-III).
Отже, якщо працівник повідомив, що перебуває на обсервації, алгоримт такий:
- не готуйте жодних додаткових наказів;
- у табелі обліку використання робочого часу (далі — табель) дні відсутності працівника на роботі позначайте позначкою «НЗ» (відсутність з нез’ясованих причин);
- після того, як працівник надасть листок непрацездатності, зробіть скорегований табель. Дні відсутності позначте у табелі буквеним кодом «ТН», або цифровим — 26 (оплачувана тимчасова непрацездатність).
Оплатіть листок непрацездатності.
Ексклюзивно для Вас ➤ Норма робочого часу на 2021 рік
Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.
За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
Табель обліку робочого часу (бланк П-5) використовується для контролю відпрацьованих годин, відпусток, лікарняних та інших видів часу, що враховуються для розрахунку заробітної плати. У цій статті Ви знайдете відповіді на такі питання: як здійснюється облік робочого часу у військових, який вигляд має бланк табеля робочого часу, як правильно заповнити бланк табеля обліку робочого часу?
З листа до редакції: «Декілька років тому ми дозволили жінці-лаборанту працювати у вільний від основної роботи час за внутрішнім сумісництвом у тій же лабораторії прибиральником виробничих приміщень. За таку роботу ми доплачували їй 50% окладу прибиральника. Зараз ця працівниця вирішила відмовитися від роботи прибиральника. Який слід видати наказ? Оскільки раніше було видано наказ про дозвіл працювати за сумісництвом, то тепер маємо написати «не дозволяємо надалі працювати»? Чи як правильно?»
Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.