Оформлення обсервації працівника

2558

Запитання

Як оформити відсутність працівника на роботі в період його обсервації?

Відповідь


Якщо обсервація не пов’язана із закордонним відрядженням працівника, жодних наказів видавати не потрібно. В перший робочий день після обсервації працівник має надати роботодавцю листок непрацездатності.

Припустімо, працівник у відпустціперебував за кордоном. Перетин кордону України особою, яка прибула з держави або є громадянином (підданим) держави із значним поширенням COVID-19 є підставою для обсервації(п. 7 постанови КМУ «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 20.05.2020 № 392; далі — Постанова № 392).

Перебування осіб в обсерваторах, крім харчування, є безкоштовним (п. 7 Порядку проведення обов’язкової обсервації осіб, які здійснюють перетин державного кордону, затвердженого Постановою № 392).

На період перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я працівникам видають листок непрацездатності, який оплачують у розмірах і порядку, встановлених законодавством для осіб, визнаних тимчасово непрацездатними внаслідок захворювання (ч. 6 ст. 31 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-III).

Отже, якщо працівник повідомив, що перебуває на обсервації, алгоримт такий:

  • не готуйте жодних додаткових наказів;
  • у табелі обліку використання робочого часу (далі — табель) дні відсутності працівника на роботі позначайте позначкою «НЗ» (відсутність з нез’ясованих причин);
  • після того, як працівник надасть листок непрацездатності, зробіть скорегований табель. Дні відсутності позначте у табелі буквеним кодом «ТН», або цифровим — 26 (оплачувана тимчасова непрацездатність).
    Оплатіть листок непрацездатності.
Ексклюзивно для Вас ➤ Норма робочого часу на 2021 рік

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильнои

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Табель обліку робочого часу: як правильно вести

Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
485512

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.
43470

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
16998

Бланк табеля обліку робочого часу

Табель обліку робочого часу (бланк П-5) використовується для контролю відпрацьованих годин, відпусток, лікарняних та інших видів часу, що враховуються для розрахунку заробітної плати. У цій статті Ви знайдете відповіді на такі питання: як здійснюється облік робочого часу у військових, який вигляд має бланк табеля робочого часу, як правильно заповнити бланк табеля обліку робочого часу?
69706