Пересилання трудової книжки звільненого працівника поштою: строки

4743
Автор
провідний експерт з трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

Працівник, який у день звільнення не забрав трудову книжку, попросив надіслати її поштою (подав заяву через сервіс електронного документообігу «Вчасно»). У який термін потрібно відправити документи?

Відповідь

Роботодавець зо­бо­в’я­заний працівникові, працевлаштованому до 10 червня 2021 року, видати трудову книжку із записом про звільнення в день звільнення (п. 4.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58; далі — Інструкція № 58). Якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, роботодавець цього дня надсилає працівникові поштове повідомлення про необхідність отримати трудову книжку або надати згоду переслати трудову книжку поштою (п. 4.2 Інструкції № 58). 

Звільнення дистанційно: чотири варіанти

Інструкція № 58 не встановлює строку, у який надсилати трудову книжку за заявою про пересилання поштою. Тому керуйтеся Законом України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР (далі — Закон № 393).

Звернення розглядають і вирішують у строк не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потрібно додатково вивчати, — невідкладно, але не пізніше 15 днів від дня, коли їх отримали. Якщо в місячний строк розв’язати порушені у зверненні питання неможливо, роботодавець встановлює необхідний строк, щоб його розглянути. Про це повідомляють особу, яка подала звернення. Загальний строк роз­в’язання питань не може перевищувати 45 днів (ч. 1 ст. 20 Закону № 393).

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок запису про нагородження у трудовій книжці

Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
29405

Особливості зберігання трудових книжок

Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
23030

Заповнення трудової книжки ФОП-роботодавцем

Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
33759