Компанія продається: що робити з декретницями

1339

Запитання

Змінюються власники підприємства (компанія продається). Що робити з працівницями, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною? Чи втратять вони право на декретну допомогу, якщо звільняться за власним бажанням? Як перевести їх в нову компанію?

Відповідь

У разі зміни власника організації, а також у разі її реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудових договорів працівників продовжується (ч. 4 ст. 36 КЗпП). Отже, за працівницями, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною до 3-х років, зберігаються їхні робочі місця (посади) і після зміни власника і переводити їх не потрібно.

Звільнення за власним бажанням таких працівниць можливе, однак у цьому випадку втрачається страховий стаж як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Виплата допомоги при народженні дитини не пов’язана із перебуванням жінки у трудових відносинах і продовжується. Якщо жінці встановлено допомогу для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (за умови народження дитини до 30.06.2014) відповідно до постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб» від 13.08.2014 № 335, така виплата також зберігається, крім випадку працевлаштування жінки або виходу на роботу, в т. ч. у режимі неповного робочого часу.

Також можливо запропонувати працівницям, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною чи у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, переведення на іншу роботу (посаду). Після отримання письмової згоди (заяви) видається відповідний наказ.

Читайте також:

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30862

Тимчасове переведення: підстави та оформлення

Тимчасово перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, роботодавець може, наприклад, у випадку відсутності іншого працівника у зв’язку з відпусткою для догляду за дитиною до трьох років. Про види тимчасових переведень, підстави для їх застосування та порядок оформлення розкажемо у статті.
37670

Зразок заяви про переведення на іншу посаду

У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
117434

Як оформити наказ про переведення на іншу посаду

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
238825

Види переведення на іншу роботу

Працівника можна перевести на іншу роботу на підприємстві. Але тільки за його згодою. Трудове законодавство допускає також можливість переведення в іншу місцевість разом з підприємством або до іншого роботодавця. Остання процедура реалізується через звільнення.
27747