Чи може бухгалтер працювати за договором підряду?

9415

Запитання

Чи може бухгалтер працювати за договором підряду?

Відповідь

Так, але лише зі спеціалістом із бухгалтерського обліку, зареєстрованим як підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи. Чому так?

Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначає Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV (далі — Закон № 996). Дія Закону № 996 поширюється на всі юридичні особи, створені відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, а також на представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності (далі — підприємства), які зобов’язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно із законодавством (ч. 1 ст. 2 Закону № 996).

Так, для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно обирає форми його організації:

  • уведення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером;
  • користування послугами спеціаліста з бухгалтерського обліку, зареєстрованого як підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи;
  • ведення на договірних засадах бухгалтерського обліку централізованою бухгалтерією або аудиторською фірмою;
  • самостійне ведення бухгалтерського обліку та складання звітності безпосередньо власником або керівником підприємства — цю форму не можуть застосовувати підприємства, звітність яких підлягає оприлюдненню, а також бюджетні установи (ч. 4 ст. 8 Закону № 996).

Отже, підприємство може укласти договір щодо ведення бухгалтерського обліку з особою, зареєстрованою як підприємець, що здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, або з аудиторською фірмою.

Ольга Догадіна,
редактор-експерт Експертус: Кадри 

Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Медичний огляд працівників

Медичні огляди працівників на підприємстві є важливою частиною системи охорони праці, що сприяє підтриманню здоров’я працівників, попередженню професійних захворювань і нещасних випадків. Які є медичні огляди працівників? Як часто здійснюється медичний огляд неповнолітніх працівників? Яка періодичність проходження медичних оглядів? Усе про періодичні медичні огляди працівників та порядок їх проведення — у статті.
43790

Направлення на медичний огляд працівників: як оформити

Медичні огляди працівників проводить комісія з проведення медичних оглядів закладу охорони здоров’я. Для проходження медогляду працівник пред’являє Комісії паспорт або інший документ, що засвідчує його особу, та медичну карту амбулаторного хворого (за наявності), а при попередньому медогляді — направлення, видане роботодавцем. Правильно оформити направлення на обов'язковий попередній медичний огляд працівника допоможе заповнений зразок. У статті на вас також чекає бланк для скачування направлення на попередній медичний огляд.
54331

Наказ про прийняття на роботу директора

Статут (Положення) підприємства визначає: керівника приймають, обирають чи призначають, зважаючи на вимоги законодавства. Наказ про прийняття директора на посаду складають, спираючись на статутні документи та документи про призначення (обрання)
151294