Скасування доплати за суміщення

3046

Запитання

Працівнику встановлено доплату за внутрішнє сумісництво. Чи потрібно попереджати його про зняття додаткових обов’язків і, відповідно, доплати за них?

Відповідь

Встановлення (скасування) суміщення професій віднесено до істотних умов праці, яке допускається у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці. Про скасування суміщення з ініціативи роботодавця працівник має бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці (ст. 32 Кодексу законів про працю України).

Якщо суміщення було встановлено на визначений строк, або суміщення скасовується з ініціативи працівника, двомісячне попередження законодавством не вимагається.

А також читайте:

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про суміщення посад

Доручити працівникові додаткову роботу на умовах суміщення посад роботодавець може або за погодженням з працівником, або, прийнявши одностороннє рішення про це — у порядку зміни істотних умов праці відповідно до вимог КЗпП. Зразок наказу про суміщення посад 2024 — у статті.
144302

Суміщення професій та посад

На підприємстві працівник може виконувати, крім основних обов’язків, ще й додаткову роботу. Така діяльність у трудовому законодавстві називається «суміщення професій (посад)». У чому полягає суміщення професій і посад, скільки посад можна суміщувати одночасно та чи передбачена законодавством доплата за суміщення посад, — дізнаєтесь у статті.
92713

Зразок заяви працівника на суміщення посад

Суміщення посад може запроваджуватися як за згодою з працівником, так і за одностороннім рішенням роботодавця. Продемонструймо на прикладі, як написати заяву на суміщення посад за ДСТУ 4163:2020
54613

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є досить проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
100398