Відповідь
Зміна графіку є зміною істотних умов праці і допускається з повідомленням працівника не пізніше ніж за два місяці (ч. 3 ст. 32 КЗпП).
Повідомити працівниць про такі зміни можливо поштою, у цьому випадку доцільно вкласти конверт із зворотною адресою та маркою (щоб отримати підпис). Також можливо поінформувати працівниць телеграмою з оплаченою відповіддю або запросити їх прийти для ознайомлення особисто.
У разі неможливості інформування працівниць у такий спосіб, змінити їм режим роботи можливо лише через два місяці після виходу на роботу після закінчення (переривання) відпустки для догляду за дитиною.
Вам також стане у пригоді:
Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР передбачає можливість оформити відпустку без збереження зарплати для догляду за дитиною після закінчення соціальної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Про вихід на роботу після закінчення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку жінка або особа, яка фактично доглядала дитину, повідомляє роботодавцю, зокрема у вигляді заяви про переривання декретної відпустки
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається матері або батьку дитини, або особам, які фактично доглядатимуть за дитиною, за їх заявою
Декретна відпустка до 3 років — право як матері, так і батька дитини. Чи відрізняється відпустка по догляду за дитиною до 3 років батькові від тої, що може надаватися матері дитини? Відповідь на це питання та алгоритм, за яким відпустка по догляду за дитиною до 3-х років на вашому підприємстві буде оформлена правильнота швидко — у статті.
Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами у практиці кадровика вимагає особливо ретельної підготовки документів. З усіх важливих питань стосовно оформлення декрету консультуємо у цьому матеріалі.