Чи можна перевести з основного місця на «декретну посаду?

7648

Запитання

Працівника, що працевлаштована за основним робочим місцем, забажала перевестися на «декретне». Чи правомірно це?

Відповідь

Аргументом на користь рішення про переведення з основного місця роботи на строковий трудовий договір може бути, приміром, робота на вище оплачуваній посаді, за якою основний працівник відсутній упродовж тривалого строку.

Проте, забажавши працювати надалі за строковим трудовим договором, працівник певним чином ризикує (так, жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, може у будь-який день перервати відпустку і достроково стати до роботи) і тоді працівника буде звільнено у зв’язку із закінченням строку трудового договору (п. 2 ст. 36 КЗпП).

Тому роботодавець має роз’яснити працівнику усі можливі негативні наслідки.

Також пропонуємо розглянути можливість тимчасового переведення працівника на «декретну» посаду.

Переведення працівника на посаду тимчасово відсутнього працівника (у т. ч. того, хто перебуває у відпустці для догляду за дитиною), відбувається за згодою сторін трудового договору, тому строк тимчасового переведення роботодавець і працівник встановлюють за домовленістю, що визначається конкретним терміном або часом настання певної події (наприклад, повернення на роботу працівниці з відпустки для догляду за дитиною) (частина перша ст. 33 КЗпП ).

Згоду на тимчасове переведення працівник висловлює у заяві про переведення, де обов’язково зазначає, що на час тимчасового переведення, робоче місце за попередньою посадою за ним зберігається.

Підставами для видання наказу про тимчасове переведення є наказ про надання основному працівнику відпустки для догляду за дитиною та заява працівника про переведення. У наказі про переведення необхідно також зазначити посадовий оклад за новою посадою та гарантувати працівнику повернення на попередню посаду. Після виходу основного працівника з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку переводимо працівника на «свою» посаду.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96920

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30864

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33431

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40832

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75618