Чи можна перевести з основного місця на «декретну посаду?

8357

Запитання

Працівника, що працевлаштована за основним робочим місцем, забажала перевестися на «декретне». Чи правомірно це?

Відповідь

Аргументом на користь рішення про переведення з основного місця роботи на строковий трудовий договір може бути, приміром, робота на вище оплачуваній посаді, за якою основний працівник відсутній упродовж тривалого строку.

Проте, забажавши працювати надалі за строковим трудовим договором, працівник певним чином ризикує (так, жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, може у будь-який день перервати відпустку і достроково стати до роботи) і тоді працівника буде звільнено у зв’язку із закінченням строку трудового договору (п. 2 ст. 36 КЗпП).

Тому роботодавець має роз’яснити працівнику усі можливі негативні наслідки.

Також пропонуємо розглянути можливість тимчасового переведення працівника на «декретну» посаду.

Переведення працівника на посаду тимчасово відсутнього працівника (у т. ч. того, хто перебуває у відпустці для догляду за дитиною), відбувається за згодою сторін трудового договору, тому строк тимчасового переведення роботодавець і працівник встановлюють за домовленістю, що визначається конкретним терміном або часом настання певної події (наприклад, повернення на роботу працівниці з відпустки для догляду за дитиною) (частина перша ст. 33 КЗпП ).

Згоду на тимчасове переведення працівник висловлює у заяві про переведення, де обов’язково зазначає, що на час тимчасового переведення, робоче місце за попередньою посадою за ним зберігається.

Підставами для видання наказу про тимчасове переведення є наказ про надання основному працівнику відпустки для догляду за дитиною та заява працівника про переведення. У наказі про переведення необхідно також зазначити посадовий оклад за новою посадою та гарантувати працівнику повернення на попередню посаду. Після виходу основного працівника з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку переводимо працівника на «свою» посаду.

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4879

Укладення трудових договорів із сезонними працівниками

Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
4150