Чи можна перевести з основного місця на «декретну посаду?

7342

Запитання

Працівника, що працевлаштована за основним робочим місцем, забажала перевестися на «декретне». Чи правомірно це?

Відповідь

Аргументом на користь рішення про переведення з основного місця роботи на строковий трудовий договір може бути, приміром, робота на вище оплачуваній посаді, за якою основний працівник відсутній упродовж тривалого строку.

Проте, забажавши працювати надалі за строковим трудовим договором, працівник певним чином ризикує (так, жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, може у будь-який день перервати відпустку і достроково стати до роботи) і тоді працівника буде звільнено у зв’язку із закінченням строку трудового договору (п. 2 ст. 36 КЗпП).

Тому роботодавець має роз’яснити працівнику усі можливі негативні наслідки.

Також пропонуємо розглянути можливість тимчасового переведення працівника на «декретну» посаду.

Переведення працівника на посаду тимчасово відсутнього працівника (у т. ч. того, хто перебуває у відпустці для догляду за дитиною), відбувається за згодою сторін трудового договору, тому строк тимчасового переведення роботодавець і працівник встановлюють за домовленістю, що визначається конкретним терміном або часом настання певної події (наприклад, повернення на роботу працівниці з відпустки для догляду за дитиною) (частина перша ст. 33 КЗпП ).

Згоду на тимчасове переведення працівник висловлює у заяві про переведення, де обов’язково зазначає, що на час тимчасового переведення, робоче місце за попередньою посадою за ним зберігається.

Підставами для видання наказу про тимчасове переведення є наказ про надання основному працівнику відпустки для догляду за дитиною та заява працівника про переведення. У наказі про переведення необхідно також зазначити посадовий оклад за новою посадою та гарантувати працівнику повернення на попередню посаду. Після виходу основного працівника з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку переводимо працівника на «свою» посаду.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16355

Колективний договір

Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
163715

Резюме у роботі кадровика

Резюме — це перший документ, який бачить роботодавець. Його мета — надати роботодавцю чітке уявлення про те, чому саме цей кандидат підходить для вакансії. Як обрати працівника за резюме? Відповідь на це та інші питання а також резюме (шаблон) — у статті.
1368