Директор не з’являється на роботі: чи нараховувати зарплату?

412

Запитання

Чи нараховувати заробітну плату директору підприємства, якщо він тривалий час не з’являється на роботі, а його обов’язки виконує заступник директора?

Відповідь

Оскільки директор підприємства є таким самим працівником підприємства як і інші, він повинен виконувати доручену йому роботу особисто і не має права делегувати її виконання іншій особі, за винятком випадків, передбачених законодавством (ст. 30 КЗпП).

Тому директора, який не виконує своїх посадових обов’язків без поважних причин, може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Однак, дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому надано право прийняття на роботу (обрання, затвердження і призначення на посаду) цього працівника (ч. 1 ст. 147-1 КЗпП) (в цій ситуації — власниками (засновниками) підприємства).

Заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу (ч. 1 ст. 94 КЗпП). Оскільки директор не виконує роботи, передбаченої трудовим договором, то немає підстав для нарахування йому заробітної плати. Утім, прийняття остаточного рішення у цій ситуації є компетенцією власників (засновників) підприємства.

Заступнику директора доцільно повідомити власників підприємства про порушення директором трудової дисципліни і в подальшому діяти згідно з їх рішенням, оформленим відповідним протоколом.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16355

Колективний договір

Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
163717

Резюме у роботі кадровика

Резюме — це перший документ, який бачить роботодавець. Його мета — надати роботодавцю чітке уявлення про те, чому саме цей кандидат підходить для вакансії. Як обрати працівника за резюме? Відповідь на це та інші питання а також резюме (шаблон) — у статті.
1368