Директор не з’являється на роботі: чи нараховувати зарплату?

472

Запитання

Чи нараховувати заробітну плату директору підприємства, якщо він тривалий час не з’являється на роботі, а його обов’язки виконує заступник директора?

Відповідь

Оскільки директор підприємства є таким самим працівником підприємства як і інші, він повинен виконувати доручену йому роботу особисто і не має права делегувати її виконання іншій особі, за винятком випадків, передбачених законодавством (ст. 30 КЗпП).

Тому директора, який не виконує своїх посадових обов’язків без поважних причин, може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Однак, дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому надано право прийняття на роботу (обрання, затвердження і призначення на посаду) цього працівника (ч. 1 ст. 147-1 КЗпП) (в цій ситуації — власниками (засновниками) підприємства).

Заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу (ч. 1 ст. 94 КЗпП). Оскільки директор не виконує роботи, передбаченої трудовим договором, то немає підстав для нарахування йому заробітної плати. Утім, прийняття остаточного рішення у цій ситуації є компетенцією власників (засновників) підприємства.

Заступнику директора доцільно повідомити власників підприємства про порушення директором трудової дисципліни і в подальшому діяти згідно з їх рішенням, оформленим відповідним протоколом.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96775

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30844

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33404

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40799

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75609