Скасування індивідуального режиму роботи

2511

Запитання

Працівнику на його прохання було встановлено індивідуальний графік роботи. Нині роботодавець хоче відмінити такий режим роботи. Як це правильно зробити?

Відповідь

Індивідуальний режим роботи встановлено на прохання працівника, а тому в насамперед рекомендуємо запропонувати йому звернутись з заявою про скасування такого режиму роботи.

Якщо ж працівник відмовиться, то скасувати індивідуальний режим роботи можна, попередивши про це працівника письмово за два місяці.

Тому рекомендуємо:

  • видати наказ про втрату чинності наказу про встановлення індивідуального режиму роботи працівнику не раніше ніж через два місяці з дати реєстрації наказу, в якому доручити працівнику кадрової служби повідомити працівника про майбутні зміни;
  • письмово повідомити працівника про майбутнє скасування індивідуального режиму роботи;
  • отримати згоду працівника на зазначені зміни або відмову від роботи у зміненому режимі;
  • у разі відмови працівника від роботи в змінених умовах, через два місяці його звільняють на підставі пункту 6 статті 36 КЗпП з виплатою вихідної допомоги.

Безумовно, перший варіант (скасування індивідуального режиму на підставі заяви працівника і наказу) оптимальніший.

Інтеграція ветерана в колектив: як налагодити комунікацію та співпрацю

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулює стаття 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
17527

Тривалість робочого часу водіїв

Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв
10021

Бланк табеля обліку робочого часу

Табель обліку робочого часу (бланк П-5) використовується для контролю відпрацьованих годин, відпусток, лікарняних та інших видів часу, що враховуються для розрахунку заробітної плати. У цій статті Ви знайдете відповіді на такі питання: як здійснюється облік робочого часу у військових, який вигляд має бланк табеля робочого часу, як правильно заповнити бланк табеля обліку робочого часу?
71234

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67025

Запровадження вахтового методу роботи

Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного мешкання.
16762