Скасування індивідуального режиму роботи

2093

Запитання

Працівнику на його прохання було встановлено індивідуальний графік роботи. Нині роботодавець хоче відмінити такий режим роботи. Як це правильно зробити?

Відповідь

Індивідуальний режим роботи встановлено на прохання працівника, а тому в насамперед рекомендуємо запропонувати йому звернутись з заявою про скасування такого режиму роботи.

Якщо ж працівник відмовиться, то скасувати індивідуальний режим роботи можна, попередивши про це працівника письмово за два місяці.

Тому рекомендуємо:

  • видати наказ про втрату чинності наказу про встановлення індивідуального режиму роботи працівнику не раніше ніж через два місяці з дати реєстрації наказу, в якому доручити працівнику кадрової служби повідомити працівника про майбутні зміни;
  • письмово повідомити працівника про майбутнє скасування індивідуального режиму роботи;
  • отримати згоду працівника на зазначені зміни або відмову від роботи у зміненому режимі;
  • у разі відмови працівника від роботи в змінених умовах, через два місяці його звільняють на підставі пункту 6 статті 36 КЗпП з виплатою вихідної допомоги.

Безумовно, перший варіант (скасування індивідуального режиму на підставі заяви працівника і наказу) оптимальніший.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19205

Захист працівників під час роботи при низьких температурах: про що має знати кадровик

Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
25735

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
14901

Перехід на зимовий час 2024 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на зимовий час — це практика, коли годинники переводять назад на одну годину, щоб використовувати світловий день більше вранці та зекономити електроенергію. Відтак, у ніч з 26 на 27 жовтня українці переведуть свої годинники на годину назад. Що має врахувати роботодавець, кадровик та працівник під час осіннього переведення часу?
22056

Тривалість робочого часу водіїв

Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв
7576