Працівник залишив робоче місце без попередження 31 числа місяця. Наступного дня повідомив, що відкрив лікарняний. Чи можна притягнути до дисциплінарної відповідальності працівника за самовільне залишення робочого місця? Що проставити у табелі за цей день?
Відповідь
Нормативними актами не передбачено обов’язку працівника попереджати роботодавця про незадовільний стан здоров’я і намір звернутися до лікаря. Порядок дій працівника у цьому випадку регламентують у правилах внутрішнього трудового розпорядку організації, де може передбачатися притягнення до дисциплінарної відповідальності за самовільне залишення робочого місця.
Оскільки працівник не може одразу надати листок непрацездатності, 31 число у табелі обліку робочого часу слід позначити «НЗ» (неявка з нез’ясованих причин). Після подання листка непрацездатності слід оформити скоригований табель для цього працівника з позначками «ТН» (тимчасова непрацездатність).
Листок непрацездатності під час вирішення складних трудових відносин подекуди вважають захисним амулетом. Мовляв, «лікарняний» — це гарантія того, що роботодавець не звільнить працівника ні за яких обставин. Але дійсно чи можливо прийняти наказ про звільнення під час лікарняного? Які особливості звільнення державного службовця під час лікарняного та звільнення під час лікарняного по вагітності та пологах потрібно знати кадровику? Усе про звільнення під час лікарняного — у статті.
Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.