Мінімальний оклад у штатному розписі менший за мінімалку з 2018 року: чи правомірно

5962

Запитання

Чи можна в штатному розписі зазначати мінімальний посадовий оклад нижче затвердженої мінімальної зарплати на 2018 рік

Відповідь

Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка), закріплений у штатному розписі, не може бути меншим за прожитковий мінімум для працездатних осіб (ст. 6 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР). На 1 січня 2018 року прожитковий мінімум становитиме 1700 грн. (проект Закону «Про державний бюджет України на 2018 рік» від 15.09.2017 р. № 7000, затверджений ВРУ, але не підписаний Головою).

Роботодавець вправі встановити у штатному розписі цей мінімальний посадовий оклад, але нарахована зарплата має бути не менше мінімальної. Коригувати різницю можна надбавками і доплатами або доплачувати до рівня мінімальної.

При забезпеченні розміру мінімальної зарплати враховують:

  • доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, за суміщення, розширення зони обслуговування, збільшення навантаження, заміщення;
  • надбавки за інтенсивність, напруженість праці;
  • місячні, квартальні, піврічні, річні премії, спеціальні премії;
  • винагороди за підсумками роботи за рік та за вислугу років;
  • доплати за ненормований робочий день та надбавка за класність водіям;
  • доплати за вчене звання, за науковий ступінь;
  • надбавки за вислугу років (лист Мінсоцполітики від 14.02.2017 № 344/0/101-17/281).

Отже, зазначити у штатному розписі тільки посадовий оклад у розмірі не менше мінімального, встановленого законодавством, правомірно. Доплати, надбавки, премії, винагороди підприємство самостійно має встановити у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами (ч. 2 ст. 97 КЗпП).

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор середньооблікової чисельності штатних працівників

Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру та здійснює розрахунок середньосписочної чисельності працівників. Наш калькулятор середньооблікової кількості працівників допоможе обрахувати таку кількість за вибраний період часу.
33796

Штатний розпис 2025

Штатний розпис — це офіційний документ організації, який детально описує її структуру, чисельність працівників, їхні посади та відповідні оклади. Що саме буде містити у собі штатний розпис 2025 року? Яка форма штатного розпису на 2025 рік буде актуальною? Відповіді на питання — у статті.
4365

Дії кадрової служби у разі реорганізації підприємства

Підприємство реорганізується, змінюється назва або форма власності. У деяких працівників зміниться назва посади і код за Класифікатором професій. Як правильно оформити такі зміни? Що робити з працівниками, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та у щорічній відпустці? Чи потрібно складати і затверджувати нову номенклатуру справ, якщо зміни відбуватимуться з 1 грудня? Що робити з особовими справами і картками П-2? Філія без права юридичної особи перетворюється у відділення філії, як це вплине на роботу відділу кадрів?
27717

Наказ про затвердження штатного розпису 2025

Якщо ви вже підготували штатний розпис на 2025 рік, настав час офіційно затвердити його і ввести в дію відповідним наказом. Це важливий крок для забезпечення належного функціонування організації та відповідності вимогам трудового законодавства.
11044