Чи може працівник, який працює за основним місцем роботи та за сумісництвом на 0,5 ставки, додатково виконувати обов’язки тимчасово відсутнього працівника?
Відповідь
Обов’язки тимчасово відсутнього працівника можна перерозподілити між іншими працівниками або покласти їх виконання на одного працівника шляхом доручення йому виконання обов’язків відсутнього колеги (у повному обсязі або частково) тільки за згодою (ст. 31 КЗпП).
Покладення виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника на іншого працівника оформлюють наказом. Порядок та умови встановлення доплат за збільшення обсягу робіт визначають у колективному договорі (ст. 105. КЗпП). Конкретний розмір доплати визначає керівник.
Оскільки у запитанні вказано, що працівник працює в установі за основним місцем роботи і за сумісництвом на половину зайнятості, покласти на нього виконання обов’язків відсутнього працівника можна за згодою за будь-яким трудовим договором окремо із встановленням доплати відповідно до колективного договору.
Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті