Запис до трудової книжки про навчання з питань цивільного захисту

1923

Запитання

Чи вносити до трудової книжки працівника запис про навчання та перевірку знань у сфері цивільного захисту?

Відповідь

Механізм проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту визначає Порядок проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, затверджений постановою КМУ від 23.10.2013 № 819 (далі — Порядок № 819).

Навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту проходять в навчально-методичних центрах сфери цивільного захисту (п. 2 Порядку № 819).

Порядком № 819 передбачено дві форми навчань:

  • функціональне навчання — навчання осіб, які за класифікацією професій належать до керівників, професіоналів і фахівців, з метою набуття та систематичного оновлення спеціальних знань, умінь і навичок з питань цивільного захисту (п. 8 Порядку № 819);
  • практична підготовка — спеціальні об’єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту, що проводять суб’єкти господарювання відповідно до планів реагування на надзвичайні ситуації, планів локалізації і ліквідації наслідків аварій на об’єктах підвищеної небезпеки та планів цивільного захисту на особливий період, затверджених в установленому законодавством порядку (п. 9 Порядку № 819).

Особи керівного складу та фахівці органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, в перший рік призначення на посаду і періодично один раз на три-п’ять років зобов’язані проходити функціональне навчання (п. 10 Порядку № 819).

Запис до трудової книжки про навчання з питань цивільного захисту Дізнайтеся, хто може перевіряти дотримання законодавства у сфері цивільного захисту

Функціональне навчання проводять з відривом від виробництва із збереженням заробітної плати (п. 14 Порядку № 819).

Тривалість функціонального навчання на курсах першої, другої, третьої категорій навчально-методичних центрів сфери цивільного захисту за навчальними програмами постійно діючих семінарів становить до 36 навчальних годин (п. 6 розд. І Положення про організацію навчального процесу з функціонального навчання, затвердженого наказом МВС від 21.10.2014 № 1112; далі — Положення № 1112). Причому є чотири форми організації функціонального навчання:

  • денна;
  • дистанційна;
  • індивідуальна;
  • виїзна.

Можливе поєднання різних форм навчання (п. 7 розд. І Положення № 1112).

Особам, які пройшли функціональне навчання, видають посвідчення встановленого зразка. Окрім того, запис про навчання вносять у трудову книжку (п. 16 Порядку № 819). Причому жодних виключень, зокрема, щодо тривалості навчання, Порядок № 819 не містить.

Отже, до трудової книжки працівника необхідно внести запис про період проходження функціонального навчання в Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Запис до трудової книжки про навчання з питань цивільного захистуВам стануть у пригоді записи до трудової книжки: 

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як зробити запис про звільнення за власним бажанням з поважної причини в трудову книжку

У день звільнення внесіть запис до трудової книжки про звільнення за власним бажанням з поважної причини, якщо зберігаєте її на підприємстві. Зробіть це за нашим зразком
19078

Видача трудової книжки у день звільнення

Видача трудової книжки в день звільнення передбачена чинним законодавством. Бувають випадки, коли працівник відсутній на роботі в день звільнення або втратив свою трудову книжку, чи бажає отримати її на руки, щоб подати відомості до Пенсійного фонду, які дії працівника та роботодавця? Відповіді на ці та інші запитання отримаєте в статті
60041

Зразок листа про отримання трудової книжки

Якщо працівник не прийшов до відділу кадрів у день звільнення і його трудову книжку зберігає роботодавець, необхідно надіслати йому поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки. Щоб полегшити й прискорити собі роботу, скористайтеся зразком листа про необхідність отримання трудової книжки
73759

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
99602

Заповнення трудової книжки при першому працевлаштуванні

Працівник, влаштовуючись на нове місце роботи, зобов’язаний надавати трудову книжку (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП)
22145