Звільнення за угодою сторін працівника-призовника

1786

Запитання

Чи можна звільнити за угодою сторін працівника, під час проходження призивної комісії?

Відповідь

Законодавство про працю не містить обмежень щодо звільнення працівника за угодою сторін. Утім, через деякий час працівник може звернутись до суду з заявою про скасування наказу про звільнення. Аргументи працівника — він не знав про пільги та гарантії на час проходження призивної комісії та військової служби.

Тому якщо працівник наполягає на звільненні, підготуйте письмове повідомлення, в якому опишіть, на які пільги та гарантії він має право. Якщо працівник, ознайомившись з повідомленням, не змінить своє рішення, можете звільнити працівника.

Якщо працівник не бажає увільнятися від роботи у зв’язку із призовом на військову службу, він може звільнитися за власним бажанням. Чи безпечно це для роботодавця?

Інтеграція ветерана в колектив: як налагодити комунікацію та співпрацю

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм дій під час звільнення за угодою сторін

Звільнення за згодою сторін — одна із найпоширеніших підстав для припинення трудового договору. Які нюанси слід врахувати під час розірвання трудового договору за згодою сторін? Як регулює питання щодо звільнення за згодою сторін стаття КЗпП? Чи передбачає звільнення за згодою сторін виплати працівнику? Дізнайтеся порядок звільнення за згодою сторін та врахуйте застороги.
690515

Наказ про звільнення

Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
311761

Зразки заяв про звільнення з роботи

Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
687664

Заява про звільнення за згодою сторін

Розірвання трудових відносин за пунктом 1 статті 36 КЗпП застосовують у випадку взаємної згоди сторін трудового договору. Ініціювати припинення трудового договору за цією підставою може як працівник, так і роботодавець. Чому доцільно, щоб заява на звільнення за угодою сторін була письмовою, а не лишилась на рівні усних домовленостей? Дізнайтеся нюанси та приклади з судової практики й скачайте зразок заяви на звільнення за згодою сторін 2025.
125370