Відповідь
Законодавство про працю не містить обмежень щодо звільнення працівника за угодою сторін. Утім, через деякий час працівник може звернутись до суду з заявою про скасування наказу про звільнення. Аргументи працівника — він не знав про пільги та гарантії на час проходження призивної комісії та військової служби.
Тому якщо працівник наполягає на звільненні, підготуйте письмове повідомлення, в якому опишіть, на які пільги та гарантії він має право. Якщо працівник, ознайомившись з повідомленням, не змінить своє рішення, можете звільнити працівника.
Якщо працівник не бажає увільнятися від роботи у зв’язку із призовом на військову службу, він може звільнитися за власним бажанням. Чи безпечно це для роботодавця?
Звільнення за згодою сторін — одна із найпоширеніших підстав для припинення трудового договору. Які нюанси слід врахувати під час розірвання трудового договору за згодою сторін? Як регулює питання щодо звільнення за згодою сторін стаття КЗпП? Чи передбачає звільнення за згодою сторін виплати працівнику? Дізнайтеся порядок звільнення за згодою сторін та врахуйте застороги.
Чи потрібно відпрацьовувати при звільненні за угодою сторін? Роз’яснюємо норми законодавства та відповідаємо у статті.
Трудове законодавство надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
Звільнення під час воєнного стану в Україні регламентується Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), адже він має тимчасовий пріоритет над КЗпП. Закон № 2136 вніс зміни й у порядок припинення трудових відносин. Які нюанси необхідно врахувати під час звільнення працівника під час воєнного стану, розберемо у статті
Скачайте зразок наказу на звільнення за угодою сторін, розроблений відповідно до національного стандарту ДСТУ 4163:2020