Переведення працівника та середній заробіток

676

Запитання

Чи зберігати середній заробіток протягом двох тижнів за тимчасово переведеним працівником, який у період відпустки для догляду за дитиною основного працівника мав більший заробіток, а тепер його переводять на нижчеоплачувану «свою» посаду?

Відповідь

Ні, за такого переведення середній заробіток за посадою, на яку було тимчасово переведено працівника, не зберігаємо.

Увага! Ключова умова переведення — згода працівника. Законодавство не встановлює форми, за якою документувати згоду працівника на переведення. Для цього можна скористатися декількома прийнятними варіантами.

За працівником зберігають його попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення при переведенні на іншу постійну нижчеоплачувану роботу (ч. 1 ст. 114 КЗпП).

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30861

Тимчасове переведення: підстави та оформлення

Тимчасово перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, роботодавець може, наприклад, у випадку відсутності іншого працівника у зв’язку з відпусткою для догляду за дитиною до трьох років. Про види тимчасових переведень, підстави для їх застосування та порядок оформлення розкажемо у статті.
37667

Зразок заяви про переведення на іншу посаду

У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
117427

Як оформити наказ про переведення на іншу посаду

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
238820

Види переведення на іншу роботу

Працівника можна перевести на іншу роботу на підприємстві. Але тільки за його згодою. Трудове законодавство допускає також можливість переведення в іншу місцевість разом з підприємством або до іншого роботодавця. Остання процедура реалізується через звільнення.
27743