Переведення працівника та середній заробіток

555

Запитання

Чи зберігати середній заробіток протягом двох тижнів за тимчасово переведеним працівником, який у період відпустки для догляду за дитиною основного працівника мав більший заробіток, а тепер його переводять на нижчеоплачувану «свою» посаду?

Відповідь

Ні, за такого переведення середній заробіток за посадою, на яку було тимчасово переведено працівника, не зберігаємо.

Увага! Ключова умова переведення — згода працівника. Законодавство не встановлює форми, за якою документувати згоду працівника на переведення. Для цього можна скористатися декількома прийнятними варіантами.

За працівником зберігають його попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення при переведенні на іншу постійну нижчеоплачувану роботу (ч. 1 ст. 114 КЗпП).

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Види переведення на іншу роботу

Працівника можна перевести на іншу роботу на підприємстві. Але тільки за його згодою. Трудове законодавство допускає також можливість переведення в іншу місцевість разом з підприємством або до іншого роботодавця. Остання процедура реалізується через звільнення.
24171

Наказ про прийняття на роботу в порядку переведення з іншого підприємства

Переведення на інше підприємство — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням. Розгляньмо, зокрема, як оформити наказ про прийняття на роботу працівника, якого переведено з іншого підприємства.
28263

Звільнення під час воєнного стану: підстави і порядок

Звільнення під час воєнного стану в Україні регламентується Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), адже він має тимчасовий пріоритет над КЗпП. Закон № 2136 вніс зміни й у порядок припинення трудових відносин. Які нюанси необхідно врахувати під час звільнення працівника під час воєнного стану, розберемо у статті
150960

Порядок переведення на іншу посаду

Переведення на іншу посаду чи роботу на одному підприємстві, в установі чи в організації може ініціювати роботодавець або працівник.
51268

Як оформити наказ про переведення на іншу посаду

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
208578