Відповідь
Фізичні особи можуть виконувати роботи (надавати послуги) як на підставі трудового договору, так і на підставі цивільно-правового (листи Мінсоцполітики від 20.04.2012 № 64/06/187-12, від 16.05.2011 № 151/06/186-11), а підприємство може мати потребу в разових роботах, навіть якщо у штатному розписі є аналогічна вакантна посада.
Головне — не підміняти трудові відносини цивільно-правовими, щоб уникнути обов’язку забезпечувати працівнику гарантії, визначені законодавством про працю. Принципові відмінності між трудовим договором і цивільно-правовим — у таблиці ☛.
➤ Лікарняні виконавцю робіт за ЦПД у 2018 році
Отже, якщо є потреба в разових роботах (послугах) з особою можна укласти договір цивільно-правового характеру на час виконання цих робіт (надання послуг).
⚡ ТОП-5 консультацій ⚡
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.