Відповідальність за невиконання нормативу для працевлаштування осіб з інвалідністю у 2019 році

2187

Запитання

Яку відповідальність понесе підприємство у разі невиконання нормативу для працевлаштування осіб з інвалідністю у 2019 році?

Відповідь

Де шукати для працевлаштування на підприємство осіб з інвалідністю?

Якщо ви порівняли нормативну і фактичну середньооблікову кількість осіб з інвалідністю за рік і виявили, що факт менший за норму — підприємство норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю не виконало.

Калькулятор квоти працівників з інвалідністю

За порушення роботодавцю доведеться сплатити адміністративно-господарські санкції, а на винних посадових осіб чекає адміністративна відповідальність у розмірі 170-340 грн (ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Підприємства, де середньооблікова чисельність осіб з інвалідністю, що працюють, менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 Закону № 875, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду адміністративно-господарські санкції. Сума санкцій — розмір середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте особою з інвалідністю (ч. 1 ст. 20 Закону № 875).

Для підприємств, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте нею, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на підприємстві. Положення частини першої статті 20 Закону № 875 не поширюється на підприємства, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
26310

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, яка відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві
8145

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
30573

Відпустки під час воєнного стану: відповіді на 5 найпопулярніших запитань кадровиків

На період війни команда Експертус Кадри збільшила кількість вебінарів, щоб допомогти колегам впоратися зі складними робочими ситуаціями. Зокрема, експерти в прямих ефірах відповідали на нагальні запитання щодо надання відпусток 2022. Тож тримайте напохваті відповіді на п’ять, які звучали найчастіше
40014