Відповідальність за невиконання нормативу для працевлаштування осіб з інвалідністю у 2019 році

2419

Запитання

Яку відповідальність понесе підприємство у разі невиконання нормативу для працевлаштування осіб з інвалідністю у 2019 році?

Відповідь

Де шукати для працевлаштування на підприємство осіб з інвалідністю?

Якщо ви порівняли нормативну і фактичну середньооблікову кількість осіб з інвалідністю за рік і виявили, що факт менший за норму — підприємство норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю не виконало.

Калькулятор квоти працівників з інвалідністю

За порушення роботодавцю доведеться сплатити адміністративно-господарські санкції, а на винних посадових осіб чекає адміністративна відповідальність у розмірі 170-340 грн (ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Підприємства, де середньооблікова чисельність осіб з інвалідністю, що працюють, менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 Закону № 875, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду адміністративно-господарські санкції. Сума санкцій — розмір середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте особою з інвалідністю (ч. 1 ст. 20 Закону № 875).

Для підприємств, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте нею, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на підприємстві. Положення частини першої статті 20 Закону № 875 не поширюється на підприємства, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2547

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2311

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29207

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
11889

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
28660