Відмова від переведення: підстави для звільнення

468
Автор
шеф-редактор Експертус Кадри

Запитання

Працівник відмовляється від переведення в іншу місцевість: чи можна його звільнити та яку підставу обрати?

Відповідь

Стаття 43 Конституції України забороняє використовувати примусову працю. Роботодавець не має права вимагати від працівника виконувати роботу, не обумовлену трудовим договором (ст. 31 КЗпП). 

Перевести працівника на іншу роботу на тому самому підприємстві, а також на роботу на інше підприємство або в іншу місцевість із підприємством можна тільки за згодою працівника (ч. 1 ст. 32 КЗпП). 

Відмова від переведення: підстави для звільненняТимчасове переведення без згоди працівника: винятки та тривалість

Працівник, який відмовляється від переведення на іншу постійну роботу, не порушує трудової дисципліни. Тому роботодавець не має права оголосити догану працівнику. 

Натомість роботодавець має право звільнити працівника, який відмовляється від переведення на роботу в іншу місцевість разом із підприємством, а також відмовляється продовжувати роботу у зв’язку зі зміною істотних умов праці, на підставі пункту 6 статті 36 КЗпП. 

Якщо роботодавцю не потрібна посада і він хоче ввести іншу з іншими обов’язками, може запропонувати працівнику переведення на нову посаду. Але працівник має право відмовитися. Натомість, якщо роботодавець вирішить скоротити посаду та запропонує працівнику переведення на нову посаду, у разі відмови має право звільнити працівника, — на підставі пункту 1 статті 40 КЗпП.

Відмова від переведення: підстави для звільненняЗвільнення через зміну істотних умов праці: не плутайте з переведенням

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про прийняття на роботу в порядку переведення з іншого підприємства

Переведення на інше підприємство — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням. Розгляньмо, зокрема, як оформити наказ про прийняття на роботу працівника, якого переведено з іншого підприємства.
28126

Звільнення під час воєнного стану: підстави і порядок

Звільнення під час воєнного стану в Україні регламентується Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), адже він має тимчасовий пріоритет над КЗпП. Закон № 2136 вніс зміни й у порядок припинення трудових відносин. Які нюанси необхідно врахувати під час звільнення працівника під час воєнного стану, розберемо у статті
150371

Порядок переведення на іншу посаду

Переведення на іншу посаду чи роботу на одному підприємстві, в установі чи в організації може ініціювати роботодавець або працівник.
51225

Як оформити наказ про переведення на іншу посаду

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
207914

Тимчасове переведення: підстави та оформлення

Переведення працівника в межах одного підприємства може бути постійним та тимчасовим. Про умови та порядок оформлення тимчасового переведення на іншу роботу розкажемо у статті.
33682