Як не порушити закон, відкладаючи відпустки на «потім»?

Відповідальність за дотримання законодавства про відпустки несе роботодавець

image26

Дев’ять оновлених правил надання відпусток під час воєнного стану

Законодавство передбачає, що право на щорічну відпустку мають кожен громадянин України, іноземець, особа без громадянства, що працюють на підприємстві (ст. 74 Кодексу законів про працю України та ст. 2 Закону України «Про відпустки»).

Невиконання графіків відпусток призводить їх «накопичення». Проте, згідно з законодавством, слід дотримуватися низки вимог щодо ненадання працівникам щорічних відпусток, і відповідальність за дотримання цих норм несе роботодавець.

Отже, не надавати відпустки заборонено, якщо це: 

Якщо працівник попросив розділити щорічну відпустку на частини і використав не всі, то невикористану частину відпустки слід надати працівнику до кінця робочого року (не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка).

За матеріалами Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби Ураїни з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка у зв’язку з навчанням: тривалість та порядок надання

Працівник, який навчається заочно, приніс довідку-виклик на сесію. Який порядок надання відпустки у зв’язку з навчанням та чи є обмеження в наданні навчальних відпусток під час воєнного стану? Детально про навчальні відпустки і їх тривалість — у статті зі зразками заяви, наказу та довідки-виклику
57854

Зразок заяви про перенесення відпустки

Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
38082

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді