Трудові відносини в умовах воєнного стану за новим законом
Через воєнний стан у квітні 2023 року:
-
при п’ятиденному робочому тижні з понеділка по п’ятницю з 8-годинним робочим днем тепер 20 робочих днів; розрахункова норма робочого часу змінилася із 152 на 160 годин;
-
при шестиденному 40-годинному робочому тижні з одним вихідним днем у неділю тепер 25 робочих днів; розрахункова норма робочого часу змінилася із 157 на 165 годин.
Під час воєнного стану не застосовують норми частини 3 статті 67 та 73 КЗпП (ч. 6 ст. 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ). Святковий або неробочий день, який збігається з вихідним днем, не переносять на наступний після святкового або неробочого. Тому Великдень 16 квітня не вважається неробочим днем — це просто вихідний неділя. 17 квітня — робочий понеділок з оплатою праці як у звичайний робочий день.
У період дії воєнного стану не застосовують й норми статті 53 КЗпП, тож 15 квітня, у суботу, тривалість роботи на 1 годину при шестиденному 40-годинному робочому тижні не скорочують.
Актуалізовані таблиці з нормами тривалості робочого часу та робочі ситуації у розділі «Робота під час війни» системи Експертус Кадри допоможуть організувати роботу підприємства під час воєнного стану:
-
Виробничий календар — 2023 для «п’ятиденки» на час воєнного стану;
-
Виробничий календар — 2023 для «шестиденки» на час воєнного стану.
Робочі ситуації у розділі «Робота під час війни» системи Експертус Кадри допоможуть організувати роботу підприємства під час воєнного стану.
Олена Петровська