Як повідомляти про вакансію перед скороченням? Відповідь експерта

Пояснення надала експерт із кадрових питань Олена Петровська

Як повідомляти про вакансію перед скороченням? Відповідь експертаРоботодавець зобов’язаний одночасно з попередженням про вивільнення запропонувати працівнику іншу роботу на підприємстві — звісно, якщо така робота є (ч. 3 ст. 49-2 КЗпП).

Чи можна повідомити про вакансію під час простою працівників, які підлягають скороченню

Обов’язок працевлаштувати працівника покладають на роботодавця з дня попередження про вивільнення до дня розірвання трудового договору. Вважається, що роботодавець виконав цей обов’язок (ч. 3 ст. 49-2 КЗпП), якщо пропонував усі інші вакантні посади (іншу роботу), які з’явилися на підприємстві протягом цього періоду та які існували на день звільнення працівника (Постанова Верховного Суду від 19.11.2020 у справі № 400/262/19).

Простій  — це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (ч. 1 ст. 34 КЗпП).

Під час такого призупинення роботи працівник перебуває у трудових відносинах, але тимчасово не виконує роботу. Тому пропонувати працівнику вакантні посади (іншу роботу), які з’явилися на підприємстві в період відсутності працівника, — правомірно.

Вас також може зацікавити:

Якщо під час простою працівник не зобов’язаний перебувати на робочому місці, викликати його на роботу зможете, якщо припините простій. Як краще повідомити працівника про вакансію, не припиняючи простою, та як при цьому зафіксувати можливу відмову від іншої роботи на випадок судового спору, розповідаємо у консультації.

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення з роботи і прийняття на нове місце у той самий день

Розгляньмо ситуацію: наказ про звільнення з роботи видали 16.01.2025. Запис про звільнення до трудової книжки внесли 17.01.2025. Чи правомірним буде прийняття на роботу того самого дня, коли внесено запис про звільнення — 17.01.2025?
25435

Підстави для виплати та розмір вихідної допомоги при звільненні

Законодавство встановлює мінімальний розмір вихідної допомоги при звільненні працівника з роботи. Однак, роботодавець має право збільшити розмір вихідної допомоги у колективному договорі. Чи передбачає обмеження щодо виплати вихідна допомога при скороченні пенсіонера та які гарантії забезпечує вихідна допомога при звільненні військовослужбовцям — читайте у статті.
7404

Припинення трудового договору в мирний та воєнний час

Трудовий договір може бути припинено, а працівника звільнено з роботи лише з підстав і в порядку, визначених трудовим законодавством. Які умови припинення трудового договору? Як здійснити оформлення припинення дії трудового договору? Чи відрізняється порядок розірвання трудового договору між працівником і фізичною особою – підприємцем? Як заповнити коректно бланк угоди про припинення трудового договору? Усе про документування: угода про припинення трудового договору (бланк) та наказ про припинення трудового договору (бланк) а також особливості припинення трудових відносин під час воєнного стану читайте у цій статті.
31938

Компенсація за невикористану відпустку при звільненні та заміна за бажанням працівника

Компенсація відпустки при звільненні — право працівників. Читайте у статті: що таке відпускні при звільненні; як розрахувати кількість днів компенсації за невикористану відпустку; коли можлива заміна відпустки грошовою компенсацією; чи законна грошова компенсація за невикористану відпустку без звільнення; як нараховується компенсація за невикористану відпустку?
210495

Алгоритм дій під час звільнення за угодою сторін

Звільнення за згодою сторін — одна із найпоширеніших підстав для припинення трудового договору. Які нюанси слід врахувати під час розірвання трудового договору за згодою сторін? Як регулює питання щодо звільнення за згодою сторін стаття КЗпП? Чи передбачає звільнення за згодою сторін виплати працівнику? Дізнайтеся порядок звільнення за згодою сторін та врахуйте застороги.
691004

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді