Прийняття на роботу одразу після звільнення: як правильно повідомити ДПС?

Теми:
Автор
керівник експертної групи Експертус Кадри
Розбір ситуації від керівника групи експертів із кадрових питань Ольги Догадіної

Прийняття на роботу одразу після звільнення: як правильно повідомити ДПС?Роботодавець не може допустити працівника до роботи поки не укладе з ним трудовий договір, оформлений наказом чи розпорядженням, та не повідомить ДПС про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ (ч. 4 ст. 24 КЗпП). Водночас КЗпП не забороняє укладати трудовий договір (зокрема, за основним місцем роботи) завчасно, під час дії попереднього трудового договору за основним місцем роботи. Основна вимога — дата початку нових трудових відносин повинна бути після звільнення з попередньої роботи, оскільки працівник може мати тільки одне основне місце роботи.

Як повідомити податкову про прийняття на роботу з наступного дня після звільнення

При укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати, зокрема, трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП).

Роботодавець не зберігає трудові книжки працівників, працевлаштованих після 10.06.2021 (ст. 48 КЗпП, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 № 1217-ІХ). Тож такий працівник може завчасно надати її наступному роботодавцю, щоби він ознайомився з його досвідом роботи. В іншому разі майбутній працівник замість трудової книжки може надати відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

 

Як чинити, якщо працівник повинен приступити до роботи наступного робочого дня після звільнення, розповідаємо у консультації.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5491

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41191

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19232

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96929

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26042

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді