Прийняття на роботу одразу після звільнення: як правильно повідомити ДПС?

Теми:
Автор
керівник експертної групи Експертус Кадри
Розбір ситуації від керівника групи експертів із кадрових питань Ольги Догадіної

Прийняття на роботу одразу після звільнення: як правильно повідомити ДПС?Роботодавець не може допустити працівника до роботи поки не укладе з ним трудовий договір, оформлений наказом чи розпорядженням, та не повідомить ДПС про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ (ч. 4 ст. 24 КЗпП). Водночас КЗпП не забороняє укладати трудовий договір (зокрема, за основним місцем роботи) завчасно, під час дії попереднього трудового договору за основним місцем роботи. Основна вимога — дата початку нових трудових відносин повинна бути після звільнення з попередньої роботи, оскільки працівник може мати тільки одне основне місце роботи.

Як повідомити податкову про прийняття на роботу з наступного дня після звільнення

При укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати, зокрема, трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (ч. 2 ст. 24 КЗпП).

Роботодавець не зберігає трудові книжки працівників, працевлаштованих після 10.06.2021 (ст. 48 КЗпП, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 № 1217-ІХ). Тож такий працівник може завчасно надати її наступному роботодавцю, щоби він ознайомився з його досвідом роботи. В іншому разі майбутній працівник замість трудової книжки може надати відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

 

Як чинити, якщо працівник повинен приступити до роботи наступного робочого дня після звільнення, розповідаємо у консультації.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5738

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
47

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16339

Формування та облік внутрішнього опису документів особової справи працівника

Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
126361

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
45629

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді