Відрядження у зону поблизу бойових дій — пояснює експерт

Теми:
Автор
керівник експертної групи Експертус Кадри
Чи варто роботодавцеві йти на такий крок?

Відрядження у зону поблизу бойових дій — пояснює експерт

Керівник групи експертів із кадрових питань Ольга Догадіна радить роботодавцям уникати ситуацій, коли місце відрядження працівника може межувати з територією активних бойових дій.

Чи можна направити працівника у відрядження в зону, біля якої ведуться бойові дії

Насамперед, це ставить під загрозу життя та здоров’я працівника й він має право відмовитися від такого відрядження. Якщо ж роботодавець наполягатиме, працівник має право звільнитися за власним бажанням у зв’язку з тим, що роботодавець не виконує законодавства про охорону праці.

Працівник має право відмовитися виконувати доручену роботу, якщо виникла виробнича ситуація, що становить небезпеку для його життя чи здоров’я або людей, які його оточують, і навколишнього середовища (ч. 5 ст. 153 КЗпП). Він зобов’язаний негайно повідомити про це безпосереднього керівника або роботодавця. 

Як саме підтверджується наявність такої ситуації згідно з законодавством, наші експерти розповіли у консультації.

Зауважимо, якщо працівник вирішить розірвати трудовий договір за власним бажанням у разі невиконання законодавства про охорону праці та недодержання умов колективного договору з цих питань, роботодавець буде зобов'язаний виплатити вихідну допомогу в розмірі, передбаченому колдоговором, але не менше тримісячного заробітку.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5484

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41158

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19206

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96913

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26035

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді