Дистанційна робота: чи можна викликати працівника на підприємство?

Для поєднання форматів роботи слід дотримуватися певних умов

Дистанційна робота: чи можна викликати працівника на підприємство?Держпраці пояснила, за яких умов можна поєднувати дистанційну роботу з роботою на території роботодавця. 

Запровадження, організація та зупинка дистанційної роботи

Спершу розберемося, у чому особливість дистанційної роботи. У ст. 60-2 Кодексу законів про працю України закріплене таке визначення:

Дистанційна робота — це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією роботодавця, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Важливо, що при дистанційному форматі роботи робоче місце визначає сам працівник, він же відповідає за створення безпечних і нешкідливих умов праці для себе. 

Особи, які працюють дистанційно, не підпорядковуються правилам внутрішнього трудового розпорядку — такі працівники самостійно визначають розподіл робочого часу (якщо у трудовому договорі не вказано іншого). Важливо, щоб сумарна тривалість робочого часу при цьому не перевищувала загальних норм.

У виняткових ситуаціях дистанційну роботу можна запровадити наказом роботодавця, не укладаючи письмового трудового договору. Це можливо під час загрози поширення епідемії чи необхідності самоізоляції працівника, а також через загрозу збройної агресії чи надзвичайної ситуації техногенного або іншого характеру. Працівника потрібно ознайомити з таким розпорядженням до запровадження дистанційної роботи (впродовж двох днів після оформлення документа). 

Аналогічним є механізм поєднання дистанційної роботи з роботою на робочому місці (на території роботодавця). Це питання працівник та роботодавець мають погодити між собою та зафіксувати у трудовому договорі. Якщо змішаний формат роботи запроваджують наказом, працівника обов'язково потрібно ознайомити з цим документом у письмовій формі.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Як скласти правила внутрішнього трудового розпорядку

У кадровій практиці є чимало запитань, на які законодавство не містить відповідей. Рішення можна прописати в Правилах внутрішнього трудового розпорядку. За роки незалежності не затверджено типових Правил, що відповідали б реаліям часу і потребам сторін трудових відносин. Ми допоможемо вам скласти дієвий документ.
176917

Оформлюємо Правила внутрішнього трудового розпорядку за типовою формою

Оформляючи ПВТР, варто прослідувати, щоб були усі необхідні реквізити. передбачені Національним стандартом України «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163–2003).
18882

Затвердження Правил внутрішнього трудового розпорядку та введення їх в дію

Оскільки процес розроблення та затвердження ПВТР законодавчо не внормовано, то кожна організація має обрати власний алгоритм цих дій. Розкажемо, зокрема, як затвердити та оформити наказ про введення в дію Правил внутрішнього трудового розпорядку.
38793

Книга адаптації нового працівника

Важливим аспектом діяльності будь-якої компанії є правильно організована система адаптації персоналу, яка передбачає створення комплексу специфічних документів. Зокрема, Книги адаптації нового працівника
6379

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді