Пояснюємо, як може чинити роботодавець під час воєнного стану
Воєнний стан дозволяє роботодавцеві відмовити працівнику у наданні невикористаних днів щорічної відпустки. Таке право закріплює Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», ст. 12.
Як надавати відпустки в умовах воєнного стану
Водночас у Держпраці наголосили, що це саме право, а не обов’язок. Відтак, під час воєнного стану роботодавець може надати працівникові відпочинок за рахунок відпусток, які не були використані у попередні роки.
За матеріалами Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці
Затвердженої (унормованої) форми повідомлення не існує. Тому радимо скористатися нашим зразком
Працівник, який навчається заочно, приніс довідку-виклик на сесію. Який порядок надання відпустки у зв’язку з навчанням та чи є обмеження в наданні навчальних відпусток під час воєнного стану? Детально про навчальні відпустки і їх тривалість — у статті зі зразками заяви, наказу та довідки-виклику
Законодавство про відпустки в Україні передбачає надання щорічно додаткової оплачуваної відпустки працівникам із дітьми
Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
Для працівників, які виховують неповнолітніх дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи, законодавство гарантує право на соціальну відпустку.