Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» був оновлений наприкінці минулого року (нові положення набули чинності).
Калькулятор розрахунку нормативу для працевлаштування осіб з інвалідністю
Так, щорічне подання звіту про працевлаштування осіб з інвалідністю (№ 10-ПОІ) скасували. Так само роботодавцям більше не потрібно проводити реєстрацію у Фонді соцзахисту осіб з інвалідністю. Ця організація взаємодіятиме напряму з ПФУ і саме так збиратиме інформацію щодо створення та кількості робочих місць для осіб з інвалідністю.
Водночас самої вимоги дотримуватися квот з працевлаштування осіб з інвалідністю це не скасовує. Наразі норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю становить:
- одне робоче місце (якщо кількість найманих працівників становить працює від 8 по 25 осіб);
- 4 % середньооблікової кількості штатних працівників (якщо кількість працівників становить 26 або більше осіб).
Важливо, що до нормативу зараховують лише тих працівників, які працюють за основним місцем роботи. Режим повного чи неповного робочого часу на виконання нормативу не впливає.
Документами, що можуть підтвердити інвалідність особи, є:
- копія довідки до акта огляду МСЕК;
- копія пенсійного посвідчення (або посвідчення одержувача державної соціальної допомоги).
Те, яку саме групу інвалідності встановлено особі, також не впливає на виконання нормативу.
Зауважимо, ці правила є обов'язковими для всіх роботодавців (окрім тих представників іноземних компаній, які не є юридичними особами та тих, у кого працює менше 8 осіб).
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці