Цивільно-правовий чи трудовий? Оберіть договір правильно

Підміна трудових відносин — це порушення законодавства

Цивільно-правовий чи трудовий? Оберіть договір правильноДержпраці закликала роботодавців розрізняти та не допускати підміни трудових відносин цивільно-правовими, адже такі дії є грубим порушенням трудового законодавства і можуть призвести до фінансової, адміністративної та навіть кримінальної відповідальності.

Трудовий договір і цивільно-правовий договір: принципові відмінності  
Так, предмети цих договорів різні:

  • у трудовому договорі — це праця особи в процесі виробництва;
  • у цивільно-правовому договорі — це кінцевий результат праці, який можна виміряти у конкретних фізичних величинах. 

У першому випадку організацію трудової діяльності регулює трудове законодавство, у другому — зважають на цивільне законодавство.

Важливо, що, коли йдеться про виконання обов’язків за штатною посадою, ми маємо справу з трудовими відносинами. Держпраці дає таке визначення:

Штатна посада — це визначена структурою і штатним розписом первинна структурна одиниця, на яку покладено коло службових повноважень. 

В такому разі не можна укладати цивільно-правовий договір, адже тоді обсяги обов’язків підрядної особи збігатимуться з обов’язками за посадою та потребуватимуть присутності працівника на робочому місці за визначеним графіком.

За матеріалами Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4879

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71749

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
30794

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді