Робота осіб з інвалідністю: не звітувати, а виконувати

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Нагадуємо про оновлені норми працевлаштування

Робота осіб з інвалідністю: не звітувати, а виконуватиЗакон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» був оновлений наприкінці минулого року (нові положення набули чинності).

Калькулятор розрахунку нормативу для працевлаштування осіб з інвалідністю

Так, щорічне подання звіту про працевлаштування осіб з інвалідністю (№ 10-ПОІ) скасували. Так само роботодавцям більше не потрібно проводити реєстрацію у Фонді соцзахисту осіб з інвалідністю. Ця організація взаємодіятиме напряму з ПФУ і саме так збиратиме інформацію щодо створення та кількості робочих місць для осіб з інвалідністю.

Водночас самої вимоги дотримуватися квот з працевлаштування осіб з інвалідністю це не скасовує. Наразі норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю становить:

  • одне робоче місце (якщо кількість найманих працівників становить працює від 8 по 25 осіб);
  • 4 % середньооблікової кількості штатних працівників (якщо кількість працівників становить 26 або більше осіб).

Важливо, що до нормативу зараховують лише тих працівників, які працюють за основним місцем роботи. Режим повного чи неповного робочого часу на виконання нормативу не впливає. 

Документами, що можуть підтвердити інвалідність особи, є:

  • копія довідки до акта огляду МСЕК;
  • копія пенсійного посвідчення (або посвідчення одержувача державної соціальної допомоги).

Те, яку саме групу інвалідності встановлено особі, також не впливає на виконання нормативу.

Зауважимо, ці правила є обов'язковими для всіх роботодавців (окрім тих представників  іноземних компаній, які не є юридичними особами та тих, у кого працює менше 8 осіб).

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
4603

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
17150

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
41107

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
23611

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді