Два легальні способи увільнити від роботи працівника, що захворів

Пік грипу на ГРВІ припадає саме на зимовий період. Від цих хвороб не застрахований, на жаль, ніхто. Зчаста трапляється, що хвороба застає зненацька — в розпал робочого дня. Зволікати не можна, адже це загрожує ускладненнями. Пропонуємо два способи, як увільнити від роботи працівника, що захворів посеред робочого дня.
Зміст статті:
1. Регламентуйте відпрошування з роботи 2. Введіть правило — якщо захворів, повідом керівника і залишайся вдома Заувага наостанок ⚡ ТОП-5 консультацій ⚡

Працювати хворому — не трудовий подвиг, а безвідповідальне ставлення до свого здоров’я та здоров’я колег. Порушення режиму лікування викликає ускладнення та уповільнює одужання. Лікування грипу і ГРВІ триває:

  • 10-14 днів — якщо вчасно звернутися до лікаря й додержувати його рекомендацій;
  • до 4-х тижнів — якщо нехтувати меддопомогою, порушувати режим та спровокувати ускладнення.

Щоб запобігти поширенню вірусу та тривалій відсутності колег, унеможливте появу хворих працівників на роботі.

1. Регламентуйте відпрошування з роботи

Працівнику стало зле на роботі. Відпустіть його додому. Так ви убезпечите від інфікування ще здорових колег. Але спершу оформте документи щодо подальшої відсутності. Це — не формальність, а захід безпеки для роботодавця.

Поясніть керівникам. Усного розпорядження чи домовленості недостатньо, щоб хворий працівник у робочий час пішов додому лікуватися. Якщо з працівником через погане самопочуття станеться нещасний випадок, його можуть визнати таким, що пов’язаний із виробництвом. Тоді роботодавцю доведеться розслідувати нещасний випадок та компенсувати його наслідки (ст. 171, 173 КЗпП; п. 15 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 30.11.2011 № 1232).

Аби працівники та їх керівники знали, що робити, коли занедужав на роботі й треба додому, регламентуйте ситуацію в локальному нормативному акті, наприклад ПВТР.

1. Хворий працівник пише заяву з проханням відпустити додому до закінчення робочого дня через погане самопочуття.

2. Керівник ставить резолюцію на заяві і передає її до відділу кадрів.

3. Кадровик готує проект наказу про встановлення працівнику неповного робочого часу на один день і відмічає фактичну кількість відпрацьованих годин у табелі обліку використання робочого часу.

Час, коли працівник був відсутній на роботі, не оплачуйте.

2. Введіть правило — якщо захворів, повідом керівника і залишайся вдома

Зафіксуйте в ПВТР обов’язок працівників повідомляти керівників про хворобу. Тоді не марнуватимете час на з’ясування, чому когось із колег немає на роботі.

Щоб працівники не зволікали з лікарняними, включіть до ПВТР положення про обов’язок надати закритий листок непрацездатності першого робочого дня після одужання.

Положення ПВТР про зобов’язання повідомляти про хворобу

Положення ПВТР про зобов’язання повідомляти про хворобу

Заувага наостанок

Під час епідемії додержуйте оптимального температурного режиму, часто провітрюйте приміщення, використовуйте очищувачі повітря. Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень ДСН 3.3.6.042-99 скеровують: оптимальна температура в офісі наприкінці осені та взимку — 22-24˚С.

Розмістить кольорову Пам’ятку працівникам «Що робити, якщо Ви захворіли на грип чи ГРВІ» у вестибюлі, на корпоративному сайті, зробіть розсилку працівникам електронною поштою.

СКАЧАТИ ➦ пам’ятку


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"

зміст

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Відпустки — 2024», який відбудеться 20 червня. Спікер — шеф-редактор Експертус Кадри Ірина Житкова

Щоб отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Відпустки — 2024

шеф-редактор Експертус Кадри

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді