Згідно з наказом МОЗ України «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 23.02.2000 № 33 «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я» від 11.05.2016 № 427 штатні нормативи закладів охорони здоров’я стали рекомендаційними
Згідно з наказом МОЗ України «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 23.02.2000 № 33 «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я» від 11.05.2016 № 427 штатні нормативи закладів охорони здоров’я стали рекомендаційними.
Відтепер керівник закладу охорони здоров’я самостійно (залежно від обсягу медичної допомоги) формує штатний розпис, який затверджує головний розпорядник бюджетних коштів. Примірні штатні нормативи мають рекомендаційний характер.
У разі виробничої необхідності керівник закладу охорони здоров’я має право у межах загальної штатної чисельності та фонду оплати праці закладу, доведеного лімітними довідками на відповідний період, змінювати штати окремих структурних підрозділів або вводити посади, не передбачені примірними штатними нормативами для даного закладу.
При цьому не допускається введення посад найменувань, не передбачених Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 № 327, чинними номенклатурами лікарських посад та посад молодших спеціалістів із медичною освітою.
Якщо створюється заклад охорони здоров’я, для якого не передбачені примірні штатні нормативи, штатний розпис для нього затверджують за погодженням із МОЗ України.
До наказу МОЗ України «Про примірні штатні нормативи закладів охорони здоров’я» від 23.02.2000 № 33 включено примірні штатні нормативи:
- центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги та їх структурних підрозділів;
- центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (станції швидкої медичної допомоги;
- кабінетів телемедицини у закладах охорони здоров’я.
Підготувала
Ірина Житкова,
головний редактор Експертус Кадри
Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру та здійснює розрахунок середньосписочної чисельності працівників. Наш калькулятор середньооблікової кількості працівників допоможе обрахувати таку кількість за вибраний період часу.
Штатний розпис затверджують у процесі створення організації, а потім, як правило, на кожен наступний рік — навіть, якщо жодних змін не вносили.
Штатний розпис — це офіційний документ організації, який детально описує її структуру, чисельність працівників, їхні посади та відповідні оклади. Що саме буде містити у собі штатний розпис 2025 року? Яка форма штатного розпису на 2025 рік буде актуальною? Відповіді на питання — у статті.
Підприємство реорганізується, змінюється назва або форма власності. У деяких працівників зміниться назва посади і код за Класифікатором професій. Як правильно оформити такі зміни? Що робити з працівниками, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та у щорічній відпустці? Чи потрібно складати і затверджувати нову номенклатуру справ, якщо зміни відбуватимуться з 1 грудня? Що робити з особовими справами і картками П-2? Філія без права юридичної особи перетворюється у відділення філії, як це вплине на роботу відділу кадрів?
Якщо ви вже підготували штатний розпис на 2025 рік, настав час офіційно затвердити його і ввести в дію відповідним наказом. Це важливий крок для забезпечення належного функціонування організації та відповідності вимогам трудового законодавства.