Обов’язок працевлаштовувати квотні категорії працівників на ФОП не поширюється

Інші категорії роботодавців зобов’язані виконувати квоту з працевлаштування працівників з додатковими гарантіями зайнятості та до 1 лютого подавати в паперовому вигляді інформацію про виконання квоти до будь-якого територіального органу служби зайнятості

Мінсоцполітики в листі від 08.06.2016 № 158/021/150-16 нагадало, що для працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (крім інвалідів, які не досягли пенсійного віку), підприємствам з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб установлюється квота у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік (ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI; далі — Закон № 5067).

Для фізичних осіб — підприємців та самозайнятих осіб обов’язку щодо встановлення відповідної квоти Законом № 5067 не передбачено.

Окрім того, роботодавці щороку, не пізніше 1 лютого після звітного року, подають територіальному органу державної служби зайнятості незалежно від місцезнаходження інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (п. 2.5 Порядку надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 16.05.2013 № 271).

Інформація підписується керівником чи відповідальною особою за подання інформації, зазначається прізвище, ініціали та дата складання і подається представником підприємства, установи, організації до центру зайнятості на паперових носіях.

Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри

Від редакції

Журнал «Кадровик-01» періодично друкує ексклюзивні публікації щодо змін в законодавстві про зайнятість населення, які допоможуть кадровій службі у вирішенні практичних питань. Вийшли друком консультації та роз’яснення:

Новий порядок призначення допомоги по безробіттю: питання з практики
(«Кадровик-01», № 02/2016)

Отримання звільненим працівником статусу безробітного: що варто знати кадровику
(«Кадровик-01», № 12/2015)

Подання звіту 3-ПН до введення посади у штатний розпис: чи можливо
(«Кадровик-01», № 10/2015)

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96914

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30862

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33429

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40827

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75617

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді