Обов’язок працевлаштовувати квотні категорії працівників на ФОП не поширюється

Інші категорії роботодавців зобов’язані виконувати квоту з працевлаштування працівників з додатковими гарантіями зайнятості та до 1 лютого подавати в паперовому вигляді інформацію про виконання квоти до будь-якого територіального органу служби зайнятості

Мінсоцполітики в листі від 08.06.2016 № 158/021/150-16 нагадало, що для працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (крім інвалідів, які не досягли пенсійного віку), підприємствам з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб установлюється квота у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік (ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI; далі — Закон № 5067).

Для фізичних осіб — підприємців та самозайнятих осіб обов’язку щодо встановлення відповідної квоти Законом № 5067 не передбачено.

Окрім того, роботодавці щороку, не пізніше 1 лютого після звітного року, подають територіальному органу державної служби зайнятості незалежно від місцезнаходження інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (п. 2.5 Порядку надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 16.05.2013 № 271).

Інформація підписується керівником чи відповідальною особою за подання інформації, зазначається прізвище, ініціали та дата складання і подається представником підприємства, установи, організації до центру зайнятості на паперових носіях.

Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри

Від редакції

Журнал «Кадровик-01» періодично друкує ексклюзивні публікації щодо змін в законодавстві про зайнятість населення, які допоможуть кадровій службі у вирішенні практичних питань. Вийшли друком консультації та роз’яснення:

Новий порядок призначення допомоги по безробіттю: питання з практики
(«Кадровик-01», № 02/2016)

Отримання звільненим працівником статусу безробітного: що варто знати кадровику
(«Кадровик-01», № 12/2015)

Подання звіту 3-ПН до введення посади у штатний розпис: чи можливо
(«Кадровик-01», № 10/2015)

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4885

Укладення трудових договорів із сезонними працівниками

Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
4685

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді