Фонд соцстраху затвердив порядок надання матеріального забезпечення у разі ліквідації підприємства

ФСС надасть за власні кошти допомогу по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), по вагітності та пологах, на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві)

Правління Фонду соціального страхування України постановою від 10.10.2017 № 54 затвердило Порядок надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України застрахованим особам у разі ліквідації (реорганізації) підприємства, установи, організації, припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця або незалежної професійної діяльності (далі — Порядок).

Фонд соцстраху затвердив порядок надання матеріального забезпечення у разі ліквідації підприємстваЧитайте також: Ліквідація підприємства: звільнення працівників

Матеріальне забезпечення застрахованим особам (або одержувачам допомоги) виплачуватимуть відділення управлінь виконавчої дирекції Фонду (далі — робочі органи Фонду) за місцем обліку ліквідованого підприємства, установи, організації, припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця або незалежної професійної діяльності як страхувальника на підставі наказу керівника робочого органу Фонду.

Підстава для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах — листок непрацездатності.

Підстава для призначення допомоги на поховання застрахованої особи:

  • свідоцтво про смерть, видане органом державної реєстрації актів цивільного стану;
  • витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання (у разі реєстрації смерті виконавчим органом сільської, селищної, міської ради — довідка).

Порядок встановлює перелік документів, які має надати застрахована особа, щоб отримати допомогу по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах.

Ольга Догадіна,
пров
ідний експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення з роботи без відпрацювання

Працівник, який бажає звільнитись за власним бажанням за відсутності поважної причини, зобов’язаний за два тижні повідомити роботодавця про своє звільнення. Якщо ж працівник в заяві вказав причину, через яку потрібно раніше звільнитися, тоді термін відпрацювання не застосовується. Про це та про інші випадки, коли можна звільнитись без відпрацювання, читайте в статті.
125272

Порядок звільнення працівника з роботи

Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
59484

Ліквідація підприємства: звільнення працівників

Які дії кадрової служби у разі ліквідації підприємства? Яким чином звільняти працівників, щодо яких встановлено заборону на звільнення або які відсутні з нез’ясованих причин (приміром, виїхали за кордон)? Як визначати дату звільнення, якщо процес ліквідації може розтягнутися на рік або навіть більше?
34187

Як запровадити зміни істотних умов праці на підприємстві

Працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконувати роботу, не обумовлену трудовим договором. Що робити, коли виникла необхідність змін в організації як самого виробництва, так і істотних умов праці за трудовими договорами. Роз’яснюємо порядок дій та документування.
113328

Звільнення працівника з ініціативи власника

Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця — це припинення трудових відносин між працівником та роботодавцем за рішенням останнього. Про підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника та порядок розірвання трудового договору за таких підстав — у статті.
14233

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді