Неоформлені працівники обійшлися чотирьом підприємствам Харківщини в понад 2 млн грн

Харківський окружний адміністративний суд підтримав Головне управління Держпраці у Харківській області та визнав правомірними і законними постанови про накладення штрафів на підставі фактичного допуску працівників до роботи без оформлення трудового договору.

Звіт 10-ПІ у 2019 році

Харківський окружний адміністративний суд знову підтримав Головне управління Держпраці у Харківській області та визнав правомірними і законними постанови про накладення штрафів на підставі фактичного допуску працівників до роботи без оформлення трудового договору (контракту) (абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

Суд першої інстанції зазначив, що законодавство забороняє вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин. Посилання суб’єктів господарювання на укладення з працівниками цивільно-правових угод саме по собі не звільняє від відповідальності за допущення до роботи працівників без оформлення трудових відносин, якщо вказані угоди спрямовані на приховування фактично існуючих трудових відносин між найманими працівниками та позивачем.

Суб’єкти господарювання допустили до виконання робіт 21 особу без укладення трудового договору, відповідно оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу. Що є порушенням вимог частини першої та третьої статті 24 КЗпП.

Нагадуємо, що це не перший випадок, коли Харківський окружний адміністративний суд підтримав правову позицію Головного управління.

Тож, чотирьом суб’єктам господарювання доведеться сплатити до державного бюджету штраф на загальну суму 2 329 800 грн.

Звертаємо вашу увагу, що з 6 лютого по 6 березня 2019 року Мінсоцполітики винесло на громадське обговорення проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників та протидії застосуванню незадекларованої праці. Ви ще маєте час висловити свою думку.


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: особливості укладення

Одним із видів трудового договору є трудовий договір з нефіксованим робочим часом. Прийняття на роботу з нефіксованим трудовим договором передбачає низку особливостей. Що має містити заява про прийняття на роботу з нефіксованим робочим часом, зразок її заповнення? Чи приймається наказ про прийняття на роботу з нефіксованим робочим часом, зразок такого наказу? Усе про трудовий договір з нефіксованим робочим часом, алгоритм укладення та реалізації, читайте у статті.
15996

Прийняття на роботу неповнолітніх

Праця неповнолітніх осіб — нині актуальна тема. Працевлаштування неповнолітніх в Україні та особливості звільнення неповнолітніх з роботи хоч і регулюються законодавством, однак лишають низку питань для роботодавців. Способи працевлаштування неповнолітніх, тривалість відпустки для неповнолітніх, дозвіл на працевлаштування неповнолітніх, додаткові підстави звільнення для неповнолітніх, про все це — у статті
12304

Строковий трудовий договiр: зразок і порядок укладання

Що таке строковий трудовий договір, ніби й зрозуміло з самої назви, але є нюанси. В яких випадках правомірно укладати строковий договір? Як оформити прийняття й що при цьому слід перевірити? Роз’яснюємо деталі, зокрема, про строкові трудові договори в умовах воєнного стану та додаємо зразок строкового трудового договору 2024.
122553

Ключове про трудовий договір зі зразком

Конституція України кожному громадянину гарантує право на працю. Реалізація цього права починається з укладання трудового договору. Що таке трудовий договір та його види? Який вид та форму договору обрати? З якого моменту трудовий договір вважається укладеним? У чому полягає відмінність трудового договору від цивільно-правових договорів? Як виглядає приклад трудового договору? Які можливості діють в період воєнного стану? Ми підготували для вас роз’яснення та зразок трудового договору 2024.
254715

Різниця між трудовим та цивільно-правовим договором

Трудовий договір та цивільно правова угода — два види договорів, що найчастіше укладаються між роботодавцем та працівником. Вони мають ряд важливих відмінностей, які впливають на права та обов’язки сторін, а також на порядок припинення відносин. У цій статті ви знайдете основні відмінності між трудовим та цивільно-правовим договором а також корисні поради щодо того, що краще обрати трудовий чи цивільно-правовий договір
2219

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді