НАЗК контролюватиме звільнення відповідальних за реалізацію антикорупційних програм.

Порядок звільнення з роботи➤
На державну реєстрацію в Міністерство юстиції від Національного агентства з питань запобігання корупції (далі — НАЗК) надійшов Порядок щодо надання згоди Національного агентства на звільнення особи, відповідальної за реалізацію антикорупційної програми. Цим документом НАЗК намагається захистити трудові права відповідальних за реалізацію антикорупційних програм.
Порядок передбачить спеціальну форму Звернення та перелік документів, які мають подати до НАЗК роботодавці у разі звільнення працівника, відповідального за реалізацію антикорупційної програми.
Якщо при розгляді звернення НАЗК поважає звільнення безпідставним або з порушенням законодавства, має право не узгодити розірвання трудового договору з таким працівником.
Нагадаємо, що Антикорупційні програми за Законом «Про запобігання корупції» мають реалізовуватися:
- на підприємствах державної та комунальної форм власності;
- у господарських товариствах, у яких:
- державна або комунальна частка перевищує 50%;
- середньооблікова чисельність працюючих за звітний рік перевищує 50 осіб;
- обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за цей період перевищує 70 млн грн;
- в юридичних особах, які є учасниками попередньої кваліфікації, учасниками процедури публічної закупівлі, якщо вартість закупівлі дорівнює або перевищує 20 млн грн.
За інформацією НАЗК
Розгляньмо ситуацію: наказ про звільнення з роботи видали 16.01.2025. Запис про звільнення до трудової книжки внесли 17.01.2025. Чи правомірним буде прийняття на роботу того самого дня, коли внесено запис про звільнення — 17.01.2025?
Законодавство встановлює мінімальний розмір вихідної допомоги при звільненні працівника з роботи. Однак, роботодавець має право збільшити розмір вихідної допомоги у колективному договорі. Чи передбачає обмеження щодо виплати вихідна допомога при скороченні пенсіонера та які гарантії забезпечує вихідна допомога при звільненні військовослужбовцям — читайте у статті.
Трудовий договір може бути припинено, а працівника звільнено з роботи лише з підстав і в порядку, визначених трудовим законодавством. Які умови припинення трудового договору? Як здійснити оформлення припинення дії трудового договору? Чи відрізняється порядок розірвання трудового договору між працівником і фізичною особою – підприємцем? Як заповнити коректно бланк угоди про припинення трудового договору? Усе про документування: угода про припинення трудового договору (бланк) та наказ про припинення трудового договору (бланк) а також особливості припинення трудових відносин під час воєнного стану читайте у цій статті.
Компенсація відпустки при звільненні — право працівників. Читайте у статті: що таке відпускні при звільненні; як розрахувати кількість днів компенсації за невикористану відпустку; коли можлива заміна відпустки грошовою компенсацією; чи законна грошова компенсація за невикористану відпустку без звільнення; як нараховується компенсація за невикористану відпустку?
Звільнення за згодою сторін — одна із найпоширеніших підстав для припинення трудового договору. Які нюанси слід врахувати під час розірвання трудового договору за згодою сторін? Як регулює питання щодо звільнення за згодою сторін стаття КЗпП? Чи передбачає звільнення за згодою сторін виплати працівнику? Дізнайтеся порядок звільнення за згодою сторін та врахуйте застороги.