Звільнити не можна залишити на роботі

НАЗК контролюватиме звільнення відповідальних за реалізацію антикорупційних програм.

Звільнити не можна залишити на роботі

Порядок звільнення з роботи➤

На державну реєстрацію в Міністерство юстиції від Національного агентства з питань запобігання корупції (далі — НАЗК) надійшов Порядок щодо надання згоди Національного агентства на звільнення особи, відповідальної за реалізацію антикорупційної програми. Цим документом НАЗК намагається захистити трудові права відповідальних за реалізацію антикорупційних програм.

Порядок передбачить спеціальну форму Звернення та перелік документів, які мають подати до НАЗК роботодавці у разі звільнення працівника, відповідального за реалізацію антикорупційної програми.

Якщо при розгляді звернення НАЗК поважає звільнення безпідставним або з порушенням законодавства, має право не узгодити розірвання трудового договору з таким працівником.

Нагадаємо, що Антикорупційні програми за Законом «Про запобігання корупції» мають реалізовуватися:

  • на підприємствах державної та комунальної форм власності;
  • у господарських товариствах, у яких:
    • державна або комунальна частка перевищує 50%;
    • середньооблікова чисельність працюючих за звітний рік перевищує 50 осіб;
    • обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за цей період перевищує 70 млн грн;
  • в юридичних особах, які є учасниками попередньої кваліфікації, учасниками процедури публічної закупівлі, якщо вартість закупівлі дорівнює або перевищує 20 млн грн.

За інформацією НАЗК

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення з роботи без відпрацювання

Працівник, який бажає звільнитись за власним бажанням за відсутності поважної причини, зобов’язаний за два тижні повідомити роботодавця про своє звільнення. Якщо ж працівник в заяві вказав причину, через яку потрібно раніше звільнитися, тоді термін відпрацювання не застосовується. Про це та про інші випадки, коли можна звільнитись без відпрацювання, читайте в статті.
125227

Порядок звільнення працівника з роботи

Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
59481

Ліквідація підприємства: звільнення працівників

Які дії кадрової служби у разі ліквідації підприємства? Яким чином звільняти працівників, щодо яких встановлено заборону на звільнення або які відсутні з нез’ясованих причин (приміром, виїхали за кордон)? Як визначати дату звільнення, якщо процес ліквідації може розтягнутися на рік або навіть більше?
34187

Як запровадити зміни істотних умов праці на підприємстві

Працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконувати роботу, не обумовлену трудовим договором. Що робити, коли виникла необхідність змін в організації як самого виробництва, так і істотних умов праці за трудовими договорами. Роз’яснюємо порядок дій та документування.
113327

Звільнення працівника з ініціативи власника

Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця — це припинення трудових відносин між працівником та роботодавцем за рішенням останнього. Про підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника та порядок розірвання трудового договору за таких підстав — у статті.
14231

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді