Топові запитання про роботу в умовах карантину: ВІДПОВІДАЮТЬ ЕКСПЕРТИ ⇗
З 12 березня по 3 квітня 2020 року на усій території України запроваджено карантин. Заборонено, зокрема, проведення всіх масових (розважальних, спортивних) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, а також роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів. Терміни карантину можуть змінитись у залежності від епідеміологічної ситуації в Україні. Наразі до ВРУ внесено законопроєкт, за прогнозами якого карантин можуть продовжити ще на 2 місяці.
Міністерство молоді та спорту України повідомляє:
Згідно з п. 8 наказу Мінсім’ямолодьспорту від 23.09.2005 № 2097 у випадку, коли в окремі дні (місяці) робота не відбувається з незалежних від працівника у сфері спорту причин (епідемії, несприятливі метеорологічні умови тощо), його оплата у ці дні здійснюється з розрахунку заробітної плати, установленої при тарифікації, за умови, що цей працівник виконує іншу організаційну або методичну роботу.
Увага! Зазначене положення стосується штатних працівників та тих, хто працює на умовах сумісництва.
Також згідно зі статтею 113 КЗпП «за час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров'я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток».
Отже, за всіма працівниками підприємств і установ у сфері спорту, роботу яких призупинено на період карантину, зберігається середня заробітна плата, а оплата праці працівників у сфері спорту, які виконують методичну та організаційну роботу, здійснюється згідно з тарифікацією.
Міністерство закликає керівників підприємств і установ у сфері спорту вжити усіх можливих заходів для переведення працівників на дистанційну роботу.
Наказ про запровадження дистанційної роботи через коронавірус
Нагадуємо, що 18 березня Президент закликав працівників, яких змушують звільнятися за власним бажанням, звертатися до поліції.
За інформацією Урядового порталу