Надзвичайний стан у зв’язку з пандемією: що має знати кадровик ✔
Мінекономіки нагадало, що Уряд до 24.04.2020 заборонив лише роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів: закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення (підп. 3 п. 2 постанови КМУ «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 № 211; далі ― Постанова № 211).
Дозволено здійснювати діяльність, у т. ч. приймаючи відвідувачів, з:
- торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
- провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
- торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.
Також були скориговані обмеження при перевезенні пасажирів під час карантину (підп. 4, 5, 6 п. 2 Постанови № 211). Зміни Уряд вніс постановою від 25.03.2020 № 239.
Дізнайтеся, як правильно надавати відпустку за власний рахунок за згодою сторін на період карантину
Однак Мінекономіки звертає увагу, що суб’єкти господарювання мають забезпечити персонал засобами індивідуального захисту та дотримуватись санітарних та протиепідемічних заходів.
Офіс розвитку малого та середнього підприємництва (SMEDO) спільно з Мінекономіки запустив онлайн ресурс, щоб оперативно інформувати підприємців про умови ведення господарської діяльності під час карантину.
За інформацією Мінекономіки