Мінекономіки роз’яснило, яка діяльність наразі не заборонена і які підприємства тепер можуть приймати клієнтів чи відвідувачів

Уряд послабив обмеження для бізнесу. Можуть працювати насіннєві магазини, ветеринарні аптеки, страхові компанії, ветеринарні клініки, СТО.

Мінекономіки роз’яснило, яка діяльність наразі не заборонена і які підприємства тепер можуть приймати клієнтів чи відвідувачів

Надзвичайний стан у зв’язку з пандемією: що має знати кадровик ✔

Мінекономіки нагадало, що Уряд до 24.04.2020 заборонив лише роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів: закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення (підп. 3 п. 2 постанови КМУ «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 № 211; далі ― Постанова № 211).

Дозволено здійснювати діяльність, у т. ч. приймаючи відвідувачів, з:

  • торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
  • провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
  • торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Також були скориговані обмеження при перевезенні пасажирів під час карантину (підп. 4, 5, 6 п. 2 Постанови № 211). Зміни Уряд вніс постановою від 25.03.2020 № 239.

Мінекономіки роз’яснило, яка діяльність наразі не заборонена і які підприємства тепер можуть приймати клієнтів чи відвідувачівДізнайтеся, як правильно надавати відпустку за власний рахунок за згодою сторін на період карантину

Однак Мінекономіки звертає увагу, що суб’єкти господарювання мають забезпечити персонал засобами індивідуального захисту та дотримуватись санітарних та протиепідемічних заходів.

Офіс розвитку малого та середнього підприємництва (SMEDO) спільно з Мінекономіки запустив онлайн ресурс, щоб оперативно інформувати підприємців про умови ведення господарської діяльності під час карантину.

За інформацією Мінекономіки

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Перехід на літній час 2025 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
2711

Індивідуальний графік роботи — встановлюємо правильно

Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
69466

Наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу

Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.
41097

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.
149782

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.
42473

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді