6 обов’язкових кроків роботодавця перед допуском працівника до роботи

6 обов’язкових кроків роботодавця перед допуском працівника до роботи


Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне (ст. 24 КЗпП).

Управління Держпраці у Полтавській області нагадало, до початку роботи працівника роботодавець зобов’язаний:

  1. не пізніше ніж за день до початку роботи подати повідомлення до Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу;
  2. видати наказ про прийняття працівника на роботу, з яким необхідно обов’язково під підпис ознайомити новоприйнятого працівника.
  3. роз’яснити працівникові його права і обов’язки та проінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права на пільги і компенсації за роботу у таких умовах відповідно до чинного законодавства і колдоговору;
  4. ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором;
  5. визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;
  6. проінструктувати працівника з правил охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони.

Увага! Допуск до роботи осіб, які не пройшли навчання, інструктаж, перевірку знань з охорони праці, забороняється (ст. 20 Закону України «Про охорону праці»).

Нагадаємо, що по всій території України тривають перевірки з праці. Крім того, Держпраці оприлюднила проєкт перевірок на 2021 рік. Вбережіть себе від штрафів та правильно оформте трудові відносини з працівниками.

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16308

Колективний договір

Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
163566

Резюме у роботі кадровика

Резюме — це перший документ, який бачить роботодавець. Його мета — надати роботодавцю чітке уявлення про те, чому саме цей кандидат підходить для вакансії. Як обрати працівника за резюме? Відповідь на це та інші питання а також резюме (шаблон) — у статті.
1363

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді