6 обов’язкових кроків роботодавця перед допуском працівника до роботи

6 обов’язкових кроків роботодавця перед допуском працівника до роботи


Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне (ст. 24 КЗпП).

Управління Держпраці у Полтавській області нагадало, до початку роботи працівника роботодавець зобов’язаний:

  1. не пізніше ніж за день до початку роботи подати повідомлення до Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу;
  2. видати наказ про прийняття працівника на роботу, з яким необхідно обов’язково під підпис ознайомити новоприйнятого працівника.
  3. роз’яснити працівникові його права і обов’язки та проінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права на пільги і компенсації за роботу у таких умовах відповідно до чинного законодавства і колдоговору;
  4. ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором;
  5. визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;
  6. проінструктувати працівника з правил охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони.

Увага! Допуск до роботи осіб, які не пройшли навчання, інструктаж, перевірку знань з охорони праці, забороняється (ст. 20 Закону України «Про охорону праці»).

Нагадаємо, що по всій території України тривають перевірки з праці. Крім того, Держпраці оприлюднила проєкт перевірок на 2021 рік. Вбережіть себе від штрафів та правильно оформте трудові відносини з працівниками.

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4879

Укладення трудових договорів із сезонними працівниками

Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
4151

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді