Звільнення з посади керівника ОСББ — роз`яснення Держпраці

Голову ОСББ обирають мешканці будинку, тому вони й мають позбавити його цієї посади під час загальних зборів

Звільнення з посади керівника ОСББ — роз`яснення Держпраці

В Законі України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» (далі – Закон) визначені:

  • правові та організаційні засади створення, функціонування об’єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку;
  • захист прав та виконання обов’язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку.

Звільнення з роботи: простий навігатор у складному питанні

Відповідно до ст. 10 Закону вищим органом управління об’єднання є загальні збори.

Варіанти зняття голови ОСББ:

  • на підставі рішення загальних зборів ініціюють члени правління ОСББ;
  • якщо перший варіант не відбувається, то ініціаторами є самі мешканці.

Якщо йти другим способом, то мешканці мають зібрати ініціативну групу з трьох чоловік і заповнити відповідний протокол. Потім за 14 днів до зборів проінформувати людей про дату і місце проведення зборів. А також про порядок денний – зняття голови ОСББ. Повідомити потрібно понад 50% мешканців.

Необхідно під розписку повідомити голову Правління про прийняте рішення. Якщо це неможливо або він відмовляється ставити підпис за його отримання, повідомлення надсилається рекомендованим листом (із описом вкладення та повідомленням про вручення за зареєстрованою адресою проживання). Мешканці будинку повинні дотриматися встановлених законом процедур та своїми діями не порушувати трудових прав голови Правління.

Звільнення за розкрадання: крок за кроком

Статею 116 КЗпП визначено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

У разі спору про розмір виплат, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у ст. 116 КЗпП строк виплатити не оспорювану ним суму.

За матеріалами Управління Держпраці у Миколаївській області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення з роботи без відпрацювання

Працівник, який бажає звільнитись за власним бажанням за відсутності поважної причини, зобов’язаний за два тижні повідомити роботодавця про своє звільнення. Якщо ж працівник в заяві вказав причину, через яку потрібно раніше звільнитися, тоді термін відпрацювання не застосовується. Про це та про інші випадки, коли можна звільнитись без відпрацювання, читайте в статті.
125299

Порядок звільнення працівника з роботи

Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
59498

Ліквідація підприємства: звільнення працівників

Які дії кадрової служби у разі ліквідації підприємства? Яким чином звільняти працівників, щодо яких встановлено заборону на звільнення або які відсутні з нез’ясованих причин (приміром, виїхали за кордон)? Як визначати дату звільнення, якщо процес ліквідації може розтягнутися на рік або навіть більше?
34187

Як запровадити зміни істотних умов праці на підприємстві

Працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконувати роботу, не обумовлену трудовим договором. Що робити, коли виникла необхідність змін в організації як самого виробництва, так і істотних умов праці за трудовими договорами. Роз’яснюємо порядок дій та документування.
113329

Звільнення працівника з ініціативи власника

Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця — це припинення трудових відносин між працівником та роботодавцем за рішенням останнього. Про підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника та порядок розірвання трудового договору за таких підстав — у статті.
14234

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді