Як рахувати стаж для лікарняних
Допомога з тимчасової втрати працездатності має компенсувати втрачений заробіток. І її обсяги залежать від середньоденної заробітної плати працівника та від тривалості страхового стажу. Відповідно, допомога за лікарняним становить певний відсоток від середньої заробітної плати:
- страховий стаж до 3 років — 50%;
- страховий стаж від 3 до 5 років — 60%;
- страховий стаж від 5 до 8 років — 70%;
- страховий стаж понад 8 років — 100%.
Скористайтеся калькулятором стажу
Певні категорії громадян мають право на виплату повного обсягу зарплати за будь-якого страхового стажу. Це:
- І-ІІІ категорія осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- один з батьків або особа, що їх замінює, у разі догляду за хворою дитиною віком до 14 років, яка постраждала від Чорнобильської катастрофи;
- ветерани війни та члени сімей загиблих, а також постраждалі учасники Революції Гідності;
- особи, віднесені до жертв нацистських переслідувань;
- донори, які мають право на пільгу, тощо.
Водночас у разі самоізоляції від COVID-19 лікарняні становлять 50% середнього доходу незалежно від стажу. Винятком є медичні працівники, для яких Фонд оплачує самоізоляцію в розмірі 100% середньої заробітної плати.
Варто зазначити, що під будь-яку з цих норм не підпадають працівники або гіг-спеціалісти, які є резидентами Дія Сіті. Для них розмір лікарняних залежить не від стажу, а від суми заробітної плати, з якої фактично сплачено страхові внески до Фонду соціального страхування.
За матеріалами Фонду соціального страхування України
Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.