Що відповідати працівникам про відпустку без збереження зарплати. Комікс для кадровика
У Державній службі України з питань праці нагадали, що входить до стажу роботи, який дає право на щорічну основну відпустку відповідно до ст. 9 Закону України «Про відпустки». Це періоди, коли:
- працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи;
- працівнику не виплачувалася заробітна плата у зв’язку з перебуванням у відпустці без збереження заробітної плати, передбаченій статтями 25, 26 Закону України «Про відпустки».
Згідно зі ст. 26 цього Закону, тривалість відпусток без збереження заробітної плати, наданих за угодою сторін, має становити не більш ніж 15 календарних днів на рік. Водночас слід зважати на Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», який визначає особливості трудових відносин у період воєнного стану, не передбачені іншими актами трудового законодавства. А цей документ передбачає, що впродовж воєнного стану роботодавець може на прохання працівника надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку.
Тож відпустка без збереження заробітної плати, що надається впродовж дії воєнного стану, включається до стажу, який дає право на щорічну основну відпустку.
За матеріалами Центрального регіону інспекційної діяльності Державної служби України з питань праці у Дніпропетровській області