Перенесення відпустки при переведенні: реалії воєнного часу

Розповідаємо, чи може працівник перенести невикористану відпустку на нове підприємство

image35

Дев’ять оновлених правил надання відпусток під час воєнного стану

Право на відпустки, а також умови, тривалість і порядок їх надання працівникам визначені Законом України від 15.11.1996 №504/96-ВР «Про відпустки» та Кодексом законів про працю України.

Законодавством було передбачено механізм, що надає можливість працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку, при переведенні з одного підприємства на інше отримати невикористану частину відпустки за новим місцем роботи. 

Проте після початку повномасштабного вторгнення росії цей механізм скасували. Зокрема, з КЗпП вилучили ст. 81, яка закріплювала право працівників, що не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку і не одержали за неї грошової компенсації, на надання щорічної відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи після переведення.

Зауважимо, ч. 1 ст. 12 Закону №2136 «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» передбачає, що у разі звільнення працівника в період дії воєнного стану йому виплачується грошова компенсація (згідно з ст. 24 Закону України «Про відпустки»).

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Як оформити відстрочку працівникам підприємства: алгоритм і судова практика», який відбудеться 11 липня. Спікер — адвокат, сертифікований експерт із військового обліку Леся Лавренюк

Щоб отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Вебінар

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок заяви про переведення на іншу посаду

У разі переведення працівника на іншу посаду, його згоду фіксують письмово. Якщо роботодавець пропонував переведення усно, працівник висловлює згоду в заяві. Зазвичай — це заява у довільній формі, оскільки нормативні документи не визначають чіткої форми згоди працівника на переведення на іншу посаду
109438

Як оформити наказ про переведення на іншу посаду

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
216181

Види переведення на іншу роботу

Працівника можна перевести на іншу роботу на підприємстві. Але тільки за його згодою. Трудове законодавство допускає також можливість переведення в іншу місцевість разом з підприємством або до іншого роботодавця. Остання процедура реалізується через звільнення.
24677

Наказ про прийняття на роботу в порядку переведення з іншого підприємства

Переведення на інше підприємство — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням. Розгляньмо, зокрема, як оформити наказ про прийняття на роботу працівника, якого переведено з іншого підприємства.
28773

Звільнення під час воєнного стану: підстави і порядок

Звільнення під час воєнного стану в Україні регламентується Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), адже він має тимчасовий пріоритет над КЗпП. Закон № 2136 вніс зміни й у порядок припинення трудових відносин. Які нюанси необхідно врахувати під час звільнення працівника під час воєнного стану, розберемо у статті
153602

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді