Як дистанційно прийняти працівника на роботу
Держпраці пояснила, як регулюється питання випробування для переселенців під час прийняття на роботу в період воєнного стану.
Згідно з ст. 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 року № 2136-IX, при укладенні трудового договору в період дії воєнного стану умова про випробування працівника під час прийняття на роботу може встановлюватися для будь-якої категорії працівників.
Вас також може зацікавити:
Таким чином, це правило поширюється і на внутрішньо переміщених осіб.
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці
Заява — це письмове офіційне повідомлення і/або прохання, яке подають на ім’я посадової особи, зазвичай — це керівник організації.
Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.
Допустити працівника до роботи роботодавець може лише після укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням
Заява про прийняття на роботу — це офіційне письмове прохання у працевлаштуванні, яке особа пише на ім’я керівника організації.
Ведення наказів за типовими формами допомагає уникнути помилок, оскільки практично всю інформацію, що має міститися в наказах, передбачено типовими формами.