Не погоджуєтеся з рішенням уповноваженого з соцстрахування — порада експерта

Що робити, якщо ви не згодні з рішенням щодо лікарняного?

Не погоджуєтеся з рішенням уповноваженого з соцстрахування — порада експертаКерівник групи експертів із кадрових питань Ольга Догадіна у консультаціїпояснила, як працівник може оскаржити рішення уповноваженої особи із соціального страхування.

Як оскаржити рішення уповноваженої особи із соцстраху про оплату лікарняного

Так, застрахована особа має право, зокрема:

  • оскаржити дії страховика, роботодавця щодо надання страхових виплат та соціальних послуг;
  • на судовий захист своїх прав.

Підстава — частина 1 статті 9 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105).

Більше корисної інформації:

Спори, що виникають із правовідносин, передбачених Законом № 1105, вирішують в судовому порядку (ч. 1 ст. 10 Закону № 1105).

Тож працівник, який отримав відмову в оплаті лікарняного або не погоджується з розміром призначеної страхової виплати за Законом № 1105, може звернутись до суду.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор календарних днів у періоді

Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
5710

Як обчислити страховий стаж для лікарняного

Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
143690

Максимальний термін перебування на лікарняному при різних захворюваннях

Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
165775

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
29932

Лікарняний під час відпустки

Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.
106317

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді