Пенсійний фонд зберігає дані про страховий стаж, починаючи з 2000 року, і згенерувати відповідний документ можна в електронному форматі. Проте, якщо особа втратила документи, що підтверджують стаж до 2000 р., відновити інформацію буде значно складніше.
Втрата кадрових документів внаслідок бойових дій: що робити кадровику
Якщо трудова книжка втрачена або записи в ній не збереглися, для підтвердження можна використати інші документи:
- довідки, виписки з наказів, особові рахунки та відомості на видачу заробітної плати;
- посвідчення та характеристики;
- письмові трудові договори та угоди (з відмітками про виконання);
- членські квитки профспілок (підтверджуються періоди, за які є відмітки про сплату членських внесків).
Втім, отримати такі документи можна в установі, де працювала людина, або у правонаступника (якщо підприємство припинило свою діяльність). Також можна звернутися до архіву, куди передавали документацію. Проте через бойові дії та окупацію такої можливості у внутрішньо переміщених осіб може не бути. В такому разі встановити стаж роботи можна за свідченнями щонайменше двох осіб, які знають заявника через роботу на одному підприємстві. При цьому такі свідки повинні надати документи про свою роботу в той період часу, який потрібно підтвердити.
Зауважимо, так можна підтвердити лише загальний стаж роботи. Для підтвердження пільгового стажу слід звернутися за довідкою до роботодавця або до архіву. Якщо такої можливості немає, можна звернутися до суду.
За матеріалами Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України