Як повідомляти про вакансію перед скороченням? Відповідь експерта

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Пояснення надала експерт із кадрових питань Олена Петровська

Як повідомляти про вакансію перед скороченням? Відповідь експертаРоботодавець зобов’язаний одночасно з попередженням про вивільнення запропонувати працівнику іншу роботу на підприємстві — звісно, якщо така робота є (ч. 3 ст. 49-2 КЗпП).

Чи можна повідомити про вакансію під час простою працівників, які підлягають скороченню

Обов’язок працевлаштувати працівника покладають на роботодавця з дня попередження про вивільнення до дня розірвання трудового договору. Вважається, що роботодавець виконав цей обов’язок (ч. 3 ст. 49-2 КЗпП), якщо пропонував усі інші вакантні посади (іншу роботу), які з’явилися на підприємстві протягом цього періоду та які існували на день звільнення працівника (Постанова Верховного Суду від 19.11.2020 у справі № 400/262/19).

Простій  — це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (ч. 1 ст. 34 КЗпП).

Під час такого призупинення роботи працівник перебуває у трудових відносинах, але тимчасово не виконує роботу. Тому пропонувати працівнику вакантні посади (іншу роботу), які з’явилися на підприємстві в період відсутності працівника, — правомірно.

Вас також може зацікавити:

Якщо під час простою працівник не зобов’язаний перебувати на робочому місці, викликати його на роботу зможете, якщо припините простій. Як краще повідомити працівника про вакансію, не припиняючи простою, та як при цьому зафіксувати можливу відмову від іншої роботи на випадок судового спору, розповідаємо у консультації.

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення за власним бажанням: стаття, оформлення, відпрацювання

Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
671022

Покроковий алгоритм скорочення працівника

Скорочення працівників або штату — процедура, яка часто призводить до судових позовів. Найбільш проблемні питання: які підстави для скорочення штату працівників, хто підлягає скороченню в першу чергу, які етапи включає в себе процедура скорочення працівників, кого не можна звільнити по скороченню. Як оформити скорочення чисельності або штату працівників, щоб вберегтися від помилок та судової тяганини, роз’яснюємо у статті
173288

Наказ про звільнення

Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
305890

Зразки заяв про звільнення з роботи

Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
676591

Порядок звільнення працівника з роботи

Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
68614

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді