Роботодавець зобов’язаний одночасно з попередженням про вивільнення запропонувати працівнику іншу роботу на підприємстві — звісно, якщо така робота є (ч. 3 ст. 49-2 КЗпП).
Чи можна повідомити про вакансію під час простою працівників, які підлягають скороченню
Обов’язок працевлаштувати працівника покладають на роботодавця з дня попередження про вивільнення до дня розірвання трудового договору. Вважається, що роботодавець виконав цей обов’язок (ч. 3 ст. 49-2 КЗпП), якщо пропонував усі інші вакантні посади (іншу роботу), які з’явилися на підприємстві протягом цього періоду та які існували на день звільнення працівника (Постанова Верховного Суду від 19.11.2020 у справі № 400/262/19).
Простій — це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (ч. 1 ст. 34 КЗпП).
Під час такого призупинення роботи працівник перебуває у трудових відносинах, але тимчасово не виконує роботу. Тому пропонувати працівнику вакантні посади (іншу роботу), які з’явилися на підприємстві в період відсутності працівника, — правомірно.
Якщо під час простою працівник не зобов’язаний перебувати на робочому місці, викликати його на роботу зможете, якщо припините простій. Як краще повідомити працівника про вакансію, не припиняючи простою, та як при цьому зафіксувати можливу відмову від іншої роботи на випадок судового спору, розповідаємо у консультації.