Уряд затвердив Порядок надання службі зайнятості інформації, необхідної для працевлаштування осіб з інвалідністю

Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри
Роботодавець інформує центр зайнятості про потребу в підборі працівників з інвалідністю за формою звітності № 3-ПН

image88

Звіт про вакансії № 3-ПН

КМУ затвердив Порядок надання державній службі зайнятості інформації, необхідної для організації працевлаштування осіб з інвалідністю постановою від 02.06.2023 № 553 (далі — Порядок, Постанова КМУ № 553).

Порядок визначає механізм, за яким підприємства, установи, організації та ФОП (далі — роботодавець) надаватимуть центрам зайнятості інформацію, необхідну для працевлаштування осіб з інвалідністю. Відтак, роботодавець інформує центр зайнятості за формою звітності № 3-ПН у день, коли у нього виникла потреба в підборі працівників з інвалідністю та / або з дати відкриття вакансії, на яку він може працевлаштувати особу з інвалідністю.

НАДС подає до державної служби зайнятості Інформацію про оприлюднені на Єдиному порталі вакансій державної служби оголошення про проведення конкурсів на посади державної служби, на які є можливість працевлаштувати осіб з інвалідністю, шляхом інформаційного обміну.

Також внесли зміни:

  • до постанови КМУ «Деякі питання реалізації норм Законів України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та «Про зайнятість населення» від 31.01.2007 № 70 (далі — Постанова КМУ № 70);
  • до постанови КМУ «Про затвердження Положення про Державну службу України з питань праці» від 11.02.2015 № 96.

Уряд затвердив Порядок надання службі зайнятості інформації, необхідної для працевлаштування осіб з інвалідністю Більше про норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Втратили чинність затверджені постановою КМУ № 70:

  • Порядок реєстрації підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю;
  • Порядок подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування;
  • Порядок зарахування кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю до виконання нормативу таких робочих місць, визначеного статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

Назву Порядку проведення перевірки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю змінили на Порядок контролю за виконанням нормативу робочих місць та перевірки підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських об’єднань осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, щодо виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю, зокрема шляхом його зарахування.

Держпраці перевірятиме виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю, зокрема шляхом його зарахування.

Скористайтесь порадами експерта:

Нагадаємо, що, починаючи зі звіту за 2022 рік, складати й подавати у Фонд соцзахисту осіб з інвалідністю форму № 10-ПОІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю», затверджений наказом Мінсоцполітики від 27.08.2020 № 591, не потрібно.  Але сам норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, або у кількості одного робочого місця, якщо працює від 8 до 25 осіб, — роботодавці мають виконувати й надалі. 

Олена Петровська

за матеріалами Урядового порталу

Зміни у бронюванні

Статті за темою

Усі статті за темою

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
3583

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
14659

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
19193

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе консультація нашого експерта
31928

Звіт 10-ПОІ: коли і як правильно подавати

Звіт про працевлаштування інвалідів — один із найскладніших в кадровій практиці. Чимала кількість рядків для заповнення вимагає високої концентрації та уважності до деталей, а помилка тягне за собою накладання штрафу. Хто, як і в які терміни має подати звіт 10-ПОІ, роз’яснюємо у статті
24295

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді