Уряд затвердив Порядок надання службі зайнятості інформації, необхідної для працевлаштування осіб з інвалідністю
КМУ затвердив Порядок надання державній службі зайнятості інформації, необхідної для організації працевлаштування осіб з інвалідністю постановою від 02.06.2023 № 553 (далі — Порядок, Постанова КМУ № 553).
Порядок визначає механізм, за яким підприємства, установи, організації та ФОП (далі — роботодавець) надаватимуть центрам зайнятості інформацію, необхідну для працевлаштування осіб з інвалідністю. Відтак, роботодавець інформує центр зайнятості за формою звітності № 3-ПН у день, коли у нього виникла потреба в підборі працівників з інвалідністю та / або з дати відкриття вакансії, на яку він може працевлаштувати особу з інвалідністю.
НАДС подає до державної служби зайнятості Інформацію про оприлюднені на Єдиному порталі вакансій державної служби оголошення про проведення конкурсів на посади державної служби, на які є можливість працевлаштувати осіб з інвалідністю, шляхом інформаційного обміну.
Також внесли зміни:
- до постанови КМУ «Деякі питання реалізації норм Законів України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» та «Про зайнятість населення» від 31.01.2007 № 70 (далі — Постанова КМУ № 70);
- до постанови КМУ «Про затвердження Положення про Державну службу України з питань праці» від 11.02.2015 № 96.
Більше про норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю
Втратили чинність затверджені постановою КМУ № 70:
- Порядок реєстрації підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю;
- Порядок подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування;
- Порядок зарахування кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю до виконання нормативу таких робочих місць, визначеного статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».
Назву Порядку проведення перевірки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю змінили на Порядок контролю за виконанням нормативу робочих місць та перевірки підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських об’єднань осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, щодо виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю, зокрема шляхом його зарахування.
Держпраці перевірятиме виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю, зокрема шляхом його зарахування.
Нагадаємо, що, починаючи зі звіту за 2022 рік, складати й подавати у Фонд соцзахисту осіб з інвалідністю форму № 10-ПОІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю», затверджений наказом Мінсоцполітики від 27.08.2020 № 591, не потрібно. Але сам норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, або у кількості одного робочого місця, якщо працює від 8 до 25 осіб, — роботодавці мають виконувати й надалі.
Олена Петровська
за матеріалами Урядового порталу